בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גידול חד בהכנסות וברווח התיפעולי לליפמן ברבעון ה-2 

גידול חד בהכנסות וברווח התיפעולי לליפמן ברבעון ה-2

 
 
חדשות ביזנס פורטל

זהו הרבעון התשיעי ברציפות בו מציגה החברה גידול ברווחים ובהכנסות; ליפמן, שנהנית מיתרות מזומנים גדולות, מרשה לעצמה לדחות שוב את ההנפקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת ליפמן הנדסה אלקטרונית רשמה ברבעון השני של השנה הכנסות שיא של 65.16 מיליון שקל, גידול של %120 לעומת הכנסות של 29.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי זינק ב-%195 והסתכם ב-17.4 מיליון שקל, לעומת 5.9 מיליון שקל אשתקד.
 
לעומת זאת חלה ירידה של %15 ברווח הנקי של החברה שהסתכם ב-14.3 מיליון שקל, בהשוואה ל-16.8 מיליון שקל ברבעון השני של 1999. זאת בעקבות רווח חד פעמי של כ-12 מיליון שקל שרשמה החברה בעקבות הנפקתה של החברה הכלולה וויזקום בבורסת הנויר-מרקט בגרמניה.

גרשון ויטלין, סמנכ``ל כספים בליפמן, אמר כי זהו הרבעון התשיעי ברציפות בו מציגה החברה גידול ברווחים ובהכנסות. זאת כתוצאה משורה של הסכמים משמעותיים ועלייה במכירות בעקר בשוק האמריקאי והתורכי.

ליפמן סיימה בשבועות האחרונים את תהליך ה-Road-Show שאמור להקדים את הנפקתה בבורסת הנאסד``ק, אך לא סיימה את הליך הפרייסינג. החברה דחתה את המשך הליך ההנפקה במספר שבועות.

בהנפקה שהייתה מתוכננת להתבצע באפריל הציעה ליפמן 4 מיליון מניות במחיר מינימום של 34 דולר למניה.

ההנפקה נדחתה אז בשל המפולת במניות הטכנולוגיה. ההנפקה הייתה להתקיים בשבוע החולף, אך בשל לחצי החתמים לקצץ בהיקף ההנפקה ובמחיר המינימום התעכבה ההנפקה וכעת נדחתה שוב. לחצי החתמים נבעו ממצב שוק ההנפקות הרווי בתקופה האחרונה וכן משיקולים נוספים.

ליפמן, שנהנית כיום מיתרות מזומנים גדולות ונזילות גבוהה יכולה להרשות לעצמה לדחות את ההנפקה לשוק אוהד יותר.

עדיין לא ברור עם מדובר בדחייה במספר שבועות בלבד או בדחייה ארוכה יותר לחודשי החורף. במידה ותבחר החברה להכין תשקיף חדש לפי דו``חות הרבעון השני הדבר עשוי לקחת זמן מה.

ליפמן עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרי אלקטרוניקה מתוכמים ועתירי תוכנה. המוצרים העיקריים של החברה הם מוצרי קצה לקריאת כרטיסי אשראי וכרטיים חכמים המשמשים כמערכת תשלום ועמדת קנייה מקוונת.

למרות הדו``חות בטובים יורדת מניית ליפמן בשיעור קל של %0.2 למחיר של 151 שקל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by