בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בנורווגיה מאשימים: הרוסים חיבלו במאמצי חילוץ צוות הצוללת 
 
 
איי.פי

הצבא הנורווגי: ניתן מידע מוטעה, שעיכב את פעולות הצוותים לחילוץ אנשי צוות הקורסק; הבעיה נבעה בעיקר מהקצינים הרוסים בשטח, ולא מהפיקוד הבכיר של הצי הצפוני, אומרים הנורווגים ומדגישים: ניתן היה לחסוך זמן יקר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קצינים רוסים באזור טביעת הצוללת קורסק נמנעו מהעברת מידע לצוותי החילוץ המערביים על הצוללת, ובכך חיבלו במאמצי החילוץ של הצוות שטבע עימה, כך טוענים היום (חמישי) בצבא נורווגיה.
 
הקולונל ג`ון אספן לין, דובר בצבא הנורווגי, אמר כי אחר-כך מסרו הרוסים מידע מוטעה לגבי הצוללת קורסק, אחת מהצוללות המתוחכמות של הצי הרוסי, למשלחות החילוץ הבריטית והנורווגית, החברות ביריבתה ארוכת השנים של רוסיה, נאט"ו.
 
 

הרוסים טענו כי פתח המילוט ניזוק, הצוללנים הנורווגים קבעו ההפך

הדובר הנורווגי אמר כי המידע שקיבלו מהרוסים היה כה גרוע, וגרם להם לחשוב כי התנאים אינם מספיק בטיחותיים להמשך עבודת הצוללנים.

בניגוד לטענת הרוסים כי פתח תא המילוט ניזוק באופן רציני, קבעו הצוללנים הנורווגים כי הוא היה תקין. "זהו רק נושא אחד, שעליו קיבלנו מידע מוטעה. לקח זמן רב ומיותר להשיג את מידע שהיה חשוב לנו, עד שהגענו לנקודה שצריך היה לפנות לדרגים הגבוהים", אמר הדובר הנורווגי.
 

הזמן היקר שאבד בניסיונות החילוץ

הנורווגים לא פרטו כמה זמן אבד כתוצאה מהמידע המוטעה שקיבלו, ואמרו כי יש צורך בבדיקה מפורטת של האירועים. הבעיות לדברי אספן-לין נבעו מהקצינים בשטח ולא ממפקדי הצי הצפוני.

משלחת החילוץ המשותפת של הבריטים והנורווגים, שצויידה אף בצוללת חילוץ זעירה, הגיעו למקום טביעתה של הצוללת בים בארנס, בצפון-מערב רוסיה. הם ניסו לחלץ את אנשי הצוות, אולם אחרי שפרצו את פתח תא החילוץ גילו שהצוללת מוצפת לחלוטין, וכל 118 אנשי הצוות מתים.

ביקורת רבה נמתחה על הדרך שבה התמודדה רוסיה עם המשבר. רק רוסיה פנתה לעזרה בינלאומית רק לאחר מספר ימים בהם ניסתה ללא הצלחה להגיע לצוללת שטבעה, ולא מיד לאחר האירוע.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by