בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חתאמי: הדת לא מילאה תפקיד במשפט הריגול של היהודים 
 
 
חדשות נענע

כך אמר אתמול הנשיא האיראני בפגישה עם מנהיגים יהודים באיראן; לאשתו של אחד המורשעים בריגול אמר כי הוא מקווה לתוצאות טובות בערעור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא איראן מוחמד חאתמי נפגש אתמול (חמישי) עם מנהיגים יהודים, במטרה להפחית את חששות הקהילה היהודית במדינה לאחר שבחודש שעבר הורשעו של עשרה יהודים בריגול עבור ישראל.

בפגישה עם חתאמי, שנמשכה כשעה, השתתפו קבוצה של 40 יהודים, ובהם הנציג היהודי בפרלמנט האיראני, מוריס מותהאמד, הרב הראשי של הקהילה, יוסף כהן חמדני, וגם סוראייה זאדמר אשתו של אחד מהמורשעים, אשר זאדמר, שנידון ל-13 שנות מאסר.

אחד הרגעים המרגשים בפגישה היה כשהנשיא שוחח עם סוראייה זאדמר. הנשיא האיראני ביקש להרגיע אותה וייעץ לה לבטוח במערכת המשפט האיראנית.

"מדובר בפעם הראשונה שקבוצה כה נרחבת מהקהילה היהודית נפגשת עם הנשיא האיראני. שוחחנו על מצבם של היהודים באיראן, והנשיא אמר כי הוא מחוייב לפי החוקה האיראנית להגן על זכויותיהם של כל האיראנים, ובהם גם היהודים", אמר מותהאמד לסוכנות הידיעות איי.פי.

חאתמי הוסיף כי הדת לא מילאה שום תפקיד במשפטם של 10 היהודים האיראנים שהורשעו בחודש שעבר בריגול עבור ישראל, והזכיר כי החשודים היו יהודים ומוסלמים. חתאמי הביע תקווה לתוצאות טובות בערעור וציין את החשיבות הרבה שהוא מייחס למערכת הצדק האיראנית.

עשרת היהודים הורשעו באחד ביולי בריגול עבור ישראל, ונגזרו עליהם תקופות מאסר שבין 4 שנים ל-13 שנים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by