בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פואד: תוך מקסימום שלושה חודשים יעבור חוק האינטרנט המהיר 
 
 
חדשות  נענע

המחלוקת המרכזית כעת היא על גובה התשלום שיעבירו חברות הכבלים למדינה תמורת רשיון הפעלת האינטרנט המהיר בכבלים. באמצע השבוע הבא: ראש הממשלה יתערב שוב בנושא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר התקשורת, בנימין בן אליעזר, אמר בסוף השבוע כי תוך חודשיים עד שלושה יעבור בכנסת בקריאה שנייה ושלישית התיקון לחוק הבזק, שיאפשר הפעלת אינטרנט מהיר בישראל. כך מפרסם הבוקר (שישי) אתר האינטרנט TheMarker.

את הדיון שהאיץ את הטיפול בנושא יזם ראש הממשלה ברק בתחילת השבוע. בדיון הודיע ברק כי על המשרדים הרלוונטים (אוצר ותקשורת) להגיע להסכמה בנוגע לגובה התשלום של חברות הכבלים תוך 10 ימים. אם לא יימצא פיתרון, עד לאמצע השבוע הבא אמור ראש הממשלה להחליט בנושא.

השאלה המרכזית היא כמה, אם בכלל, ישלמו חברות הכבלים בתמורה לרשיון האינטרנט המהיר שיקבלו. חלק מאנשי המקצוע במשרד התקשורת מבקשים שלא לגבות מהכבלים ולו אגורה שחוקה אחת, במשרד האוצר לעומת זאת מעריכים כי גובה התשלום יכול לעלות על מיליארד שקלים.

יצויין כי חברות הכבלים פעלו בעשור האחרון כמונופול דורסני, שהכניס לכיסו מאות מיליוני שקלים כל שנה וגבה מחירים גבוהים במיוחד מציבור הצרכנים.

בכל הקשור לשיטת הADSL של בזק, מחכים במשרד התקשורת לפיתרון סופי של המחלוקות עם ועד העובדים, דבר שיאפשר לחתום על הצווים בנושא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by