בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נביל שעת': סיכוי גדול לפיסגה נוספת בחודש ספטמבר 
 
 
חדשות  נענע

האיתותים מסוריה הצליחו להביא כנראה לשינוי בעמדותיהם של הפלסטינים, שמדברים בחופשיות על דחיית ההכרזה על מדינה עצמאית. הבוקר: אלפי פעילי חמאס הפגינו נגד כל ויתור בירושלים. ביום שני: ברק יוצא לטורקיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נביל שעת`, בכיר בצוות המשא ומתן הפלסטיני, אומר היום (שישי) כי ייתכן והפלסטינים ידחו את מועד ההכרזה על מדינה עצמאית, אם הדבר "יתרום לתהליך השלום", כהגדרתו. שעת העריך כי ישנו סיכוי גבוה לפיסגת ערפאת-ברק במהלך חודש ספטמבר.
 
אחד מפעילי החמאס המפגינים. ביד שמאל אקדח, ביד ימין הדגל (אי.פי.)
 אחד מפעילי החמאס המפגינים. ביד שמאל אקדח, ביד ימין הדגל (אי.פי.)   
שעת` עושה בימים אלה בלונדון, לצורך שיחות עם שר החוץ הבריטי, רובין קוק. בשיחות אמר שעת` כי ההחלטה על מועד ההכרזה תיפול ימים ספורים לפני ה-13 בספטמבר, יוחלט מה יעלה בגורלו של התאריך שנקבע.

"אנחנו מקבלים את העובדה שבריטניה ומדינות אחרות מעדיפות שנדחה את ההכרזה מתאריך ה-13 בספטמבר מאחר והשלום נמצא על הפרק. אנחנו כל כך קרובים אליו, והכרזה עלולה לשבש אותו", אמר שעת` לסוכנות "רויטרס", והוסיף כי הפלסטינים ישקלו ברצינות את נושא הדחייה.
 
כולם מדברים עם כולם. ראש הממשלה ברק והמלך עבדאללה השבוע בישראל (אי.פי.)
 כולם מדברים עם כולם. ראש הממשלה ברק והמלך עבדאללה השבוע בישראל (אי.פי.)   
הבוקר הפגינו אלפי פעילי חמאס בגדה המערבית, תוך שהם קוראים להנהגה הפלסטינית שלא להתפשר על הריבונות במזרח ירושלים. "אנחנו מוכנים להקריב את הדם שלנו ואת הנשמה שלנו", קראו כשלושת אלפים מפגינים.

המפגינים הפלסטינים נשאו דגלים של המדינה הפלסטינית שבדרך והודיעו כי ילחמו נגד ערפאת בכל מצב בו יביא הסכם שיתפשר ולו בחלק מהדרישות בתחום ירושלים.
 
 
ברק עצמו יבקר בטורקיה בשבוע הבא למשך יום אחד. ראש הממשלה צפוי לשוחח עם נשיא טורקיה על תהליך השלום, לאחר שבשבוע שעבר ביקר במדינה ראש הרשות ערפאת.

מלשכתו של ראש הממשלה נמסר כי השניים ישוחחו גם על נושאים חברתיים וביטחוניים. בין השאר ינסה לקדם ברק עסקות שישפרו את מצבה של התעשייה הביטחונית בישראל.

ברק נפגש היום (שישי) עם ראש ממשלת נורווגיה, ובתוך כך, דחה את טענות ערפאת לפיהם ישראל מעוניינת להחזיר בהר הבית כדי לבצע בו חפירות ארכיאולוגיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by