בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פיליפינים: שוחררו חמישה מבני הערובה 
 
 
חדשות נענע 

המורדים המוסלמים שיחררו חמישה בני ערובה. יותר מתריסר עדיין מוחזקים בידיהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המורדים המוסלמים שיחררו חמישה מבני הערובה בהם הם מחזיקים באי ג`ולו בפיליפינים. אולם יותר מתריסר אנשים נוספים, ביניהם שבע תושבי מדינות מערביות, עדיין מוחזקים על ידי אנשי ארגון אבו סייף לאחר שנחטפו לפני ארבעה חודשים.
 
המורדים מסרו ארבע נשים ואזרח גרמני בן 57, ורנר וולטר הזקן מבין החטופים, לידי מתווך. מתוך הנשים ששוחררו שתיים הן אזרחיות צרפת ואחת נוספת מדרום אפריקה.

החמישה שוחררו לאחר סבב שיחות מחודש עם המורדים. מקורות המקרובים לצוות המשא ומתן טוענים כי לוב, שסייעה בתיווך בין הצדדים, הסכימה לשלם דמי כופר של מיליון דולר על כל אדם זר שישוחרר. אולם ממשלות לוב והפיליפינים מכחישות זאת.

ממשלת הפיליפינים נסוגה מדרישתה הראשונית לשחרר את כל החטופים ביחד או לא לשחררם בכלל, דבר שסייע לשחרור הקבוצה הנוכחית. נראה כי המורדים חוששים ממתקפה צבאית אם ישוחררו כל בני הערובה.

הפרשה החלה כאשר אנשי ארגון המורדים המוסלמי, אבו סייף, חטפו 21 תיירים ואנשי צוות מאתר תיירות במלזיה ב-23 באפריל. מאז נחטפו עוד כמה עיתונאים ומיסיונרים פיליפיניים.

החוטפים שיחררועד כה , מלבד החמישה ששוחררו עתה, גרמני, פיליפינית ותשעה מלזים. רשת הבי.בי.סי מדווחת כי מעריכים שעד כה שולמו למורדים 5.5 מיליון דולר. 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by