בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האוצר: משקל חברות הסטארט-אפ בתמ"ג מגיע ל-%2 

האוצר: משקל חברות הסטארט-אפ בתמ"ג מגיע ל-%2

 
 
חדשות ביזנס פורטל

מדובר בשיעור גבוה באופן משמעותי מהקיים במדינות אחרות, גם כאלה בעלות רמת התפתחות כלכלית גבוהה משל ישראל; הצמיחה במשק מובלת על ידי היצוא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בסקירה שפרסם היום אגף הכלכלה במשרד האוצר, נאמר כי כל האינדיקטורים הכלכליים מצביעים על כך שהמשק צומח ברבעון השני של השנה בקצב המזכיר את ימי צמיחתו במחצית הראשונה של העשור.
 
מחברי הסקירה מתייחסים לזינוק בהיקף ההשקעות ובהצלחתן של חברות הסטארט-אפ בארץ. הם מציינים, כי חלקן של תעשיות אלו בתוצר הישראלי מגיע לכ-%2, שיעור גבוה באופן משמעותי מהקיים במדינות אחרות, גם כאלה בעלות רמת התפתחות כלכלית גבוהה משל ישראל.

במשרד האוצר מציינים, כי הצמיחה במשק מובלת כיום על-ידי היצוא, בניגוד לצמיחה בתחילת העשור שהובלה על-ידי ביקושים. עוד מציינים מחברי הסקירה, כי השינוי בקצב הפעילות מתבטא בכל ענפי המשק.
 

שיעור האבטלה יורד באיטיות

עוד מצוין בדו``ח, כי למרות הגידול החד במספר המשרות החדשות במשק, שיעור האבטלה ירד באיטיות והוא עדיין גבוה: %8.6. הסיבה לכך, אומרים מחברי הסקירה, היא עלייה בשיעור ההשתתפות בכוח העבודה האזרחי, שמקשה על צמצום האבטלה אך מעלה את הפוטנציאל הכלכלי של המשק.

מחברי הסקירה מציינים עוד, כי לדעתם יש לדחות את הבקשה להנפקת רשיונות עבודה למהנדסים זרים מתוך ראייה רחבה על המשק כולו הלוקחת בחשבון השלכות לטווח ארוך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by