בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד: ילדים בסין מייצרים למקדונלד'ס צעצועים בתנאי עבדות 

חשד: ילדים בסין מייצרים למקדונלד'ס צעצועים בתנאי עבדות

 
 
חדשות  נענע

על פי פרסום בעיתון מקומי, העסיקה מקדונלד"ס דרך קבלן קרוב למאתים ילדים בתנאי עבדות בתקופת החופש: הילדים עבדו 16 שעות ביום במשך כל ימות השבוע ללא שניתן להם לעזוב את המפעל. השכר: דולר וחצי לשעת עבודה. מקדונלד'ס מתחמקת, דובר המפעל מכחיש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ילדים מתחת לגיל 14 הועסקו בתנאי עבדות במפעל בסין בו יוצרו הצעצועים של חברת "מקדונלד`ס" - כך מפורסם היום (ראשון) בעיתון מקומי בדרום סין. על פי הכתבה שפורסמה, עבור הילדים היתה העבודה במפעל "עבודת קיץ", אך הם זכו לתנאים מחפירים, שלא לאמר תנאי עבדות.

הילדים שעבדו במפעל שוכנו בחדרים קטנים במיוחד המשותפים ל-15 ילדים, כאשר כל אחד מהם חי במרחב
ממוצע של קצת יותר ממטר מרובע. הילדים ישנו על מיטות עץ ללא מזרן, הם עבדו באופן כמעט רצוף במשך 16 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע והכל - תמורת דולר וחצי בלבד לשעת עבודה.

הילדים יכלו לקבל יום או יומיים של חופשה בחודש, אך נדרש מהם לשלם סכום ערבות גבוה כדי להבטיח שיחזרו לעבודה. חלק גדול מהילדים לא יכול היה להרשות לעצמו לשלם את הסכום הזה.

הילדים ייצרו בין השאר את צעצועי ה"סנופי" ו"פו הדוב" שחילקה חברת הענק לצורך קידום מכירותיה בסניפים ברחבי העולם.

חלק מהילדים שנמצאו עובדים במקום היו צעירים יותר מגיל ,14 דבר שאינו חוקי בסין. מסתבר, שהילדים הביאו להנהלת המפעל תעודות זהות לא שלהם, וזו, כלל לא טרחה לבדוק את הנושא.

"גם כשאחותי היתה צעירה יותר היא השתמשה בתעודת זהות של קרוב משפחה שהיה גדול, כדי להצטרף לעבודה", אמרה מא באי, בת ה-16 מהעיר גויזו. ילדה אחרת, בת ,14, אמרה כי השתמשה בזהות בדוייה מאחר ומשפחתה מאוד ענייה והיא חייבת לעבוד בחודשי הקיץ.

פקחי איגוד העובדים התעשייתיים הנוצרים הגיעו למפעל, ונדהמו למראה עיניהם. הביקור במפעל נעשה בתחילת חודש יולי, ובתקופה ההיא מצאו הפקחים יותר מ-160 ילדים עובדים שגילם נע בין 12 ל.-15

רוב הילדים הגיעו משני בתי ספר מרכזיים באזור. אחד הילדים, בן 12 בלבד, סיפר כי הוריו התנגדו לכך שילך לעבוד במפעל, אך "התחננתי בפניהם שיתנו לי לעבוד מאחר ורציתי לראות את העולם בחוץ. למשפחה יש שלושה ילדים, אבל כולם לומדים. אני רציתי להרוויח קצת כסף כדי לעזור לפרנסתם של הורי", אמר הילד.

היצרן האחראי ישירות על המפעל בו הועסקו הילדים הסינים מכחיש מכל וכל את הטענות בנוגע לגילם הצעיר. לדבריו, נעשתה בדיקה בתעודות הזהות שלהם. האיש התחמק מאחריות בנוגע לבדיקה יסודית יותר, שהיתה מאתרת את גילם הצעיר של העובדים. לא ניתנה התייחסות לנושאי השכר ותנאי העבודה של הילדים.

חברת "מקדונלד`ס" מסרה בתגובה רשמית שפרסמה, כי אין לה כל יסוד להאמין שאותו יצרן הפר את קוד ההתנהגות של החברה בעניין עבודתם של צעירים..

סוכנות הידיעות הצרפתית מציינת שעל פי חוק, אסור לצעירים בסין מתחת לגיל 16 לעבוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by