בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה: שרודר מכריז מלחמה על הימין הקיצוני 
 
 
חדשות  נענע

אומר כי בעיית הגזענות היא בעייה של כל גרמניה ולא רק מזרח המדינה. "אנחנו צריכים להיות בעלי אומץ אזרחי רב יותר" אומר הקאנצלר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קאנצלר גרמניה, גרהארד שרודר, אומר כי ממשלתו תלחם בניאו נאציזם בכל הדרכים האפשרויות. שרודר אומר כי אין לתת למספר קטן של קיצונים להכתים את המוניטין שהצליחה גרמניה להשיג בעמל רב בחצי המאה האחרונה.
 

"קיצוניות וגזענות הם לא מנת חלקה של מזרח גרמניה בלבד. אמר שרודר "מדובר בבעיה של גרמניה אבל כאומה יש לנו הרבה יותר. גרמניה פתוחה לעולם ומקדמת בברכה את כל המבקרים בה".

בראיון לערוץ הראשון בגרמניה, ה- ZDF, אמר שרודר כי ממשלתו תפעל בעל המישורים האפשריים למלחמה בגזענות. "אנחנו חייבים להיות נחרצים יותר ולהלחם באלו המשתמשים באלימות, אנחנו צריכים לדאוג להכשרה ועבדוה לצעירים ואנחנו צריכים להיות בעלי אומץ אזרחי רב יותר".

העבר הנאצי בגרמניה הוביל לרגישות רבה בגרמניה לכל גילוי של גזענות ושנאת זרים. החוק בגרמניה הוא מהנוקשים בעולם בכל הנוגע לגילויי גזענות, עד כדי פגיעה בחופש הביטוי לדברי גורמים מסוימים.

סוכנות רויטרס מדווחת כי בעשור האחרון, מאז איחוד גרמניה, חלה עליה במספר האירועים הגזעניים והשימוש באלימות בגרמניה, וכ- 30 איש נהרגו בגילויי האלימות מאז 1990.

ממשלתו של שרודר החליטה להלחם בימים הקיצוני, ובאחרונה אף פתחה בהליכים להוצאת מפלגת הימין הקיצוני בגרמניה אל מחוץ לחוק. "אני רוצה שהממשלה הזאת תיזכר כממשלה שנלחמה והביאה לסיום המקרים האלו" אמר שרודר.

 

ידיעות קודמות:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by