בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: פירוט שיעורי הקרינה על אריזות טלפונים סלולריים 

בקרוב: פירוט שיעורי הקרינה על אריזות טלפונים סלולריים

 
 
רויטרס

נוקיה, מוטורולה ואריקסון מפתחות תקן אחיד להפחתת קרינה - ולפרט את שיעורי הקרינה על גבי אריזות הטלפונים החל מהשנה הבאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

יצרני טלפונים סלולריים מתכננים להתחיל בהדבקת תוויות על אריזות טלפונים ניידים החל מהשנה הבאה, בהן יפורט שיעור הקרינה שהם פולטים, בתגובה לפניות צרכנים וארגונים - כך הודיעו מובילי יצרני הטלפונים הסלולריים היום (שני).
 

נוקיה הפינית, יצרנית הטלפונים הסלולריים הגדולה בעולם, מוטורולה האמריקנית ואריקסון השוודית עמלות על פיתוח תקן לצמצום הקרינה מהטלפונים הסלולריים.
 

שימוש בטלפונים סלולריים ובעיות בריאותיות - האם יש קשר?

"אנחנו צועדים לקראת תהליך התאמה כרגע וממתינים לתקן הפחתת קרינה, שמצפים שיושלם בתחילת השנה הבאה", מסר טאפיו הדמאן, דובר חברת נוקיה. משיושלם התקן, אמר הדמאן, הוא יפורסם על גבי כל הטלפונים הסלולריים של החברה בעולם. בעוד צעד זה נעשה, שאלות רבות עדיין עומדות ותלויות לגבי השאלה האם יש מתאם בין שימוש בטלפונים ניידים ובין מחלת הסרטן וסיכונים אחרים לבריאות.

"זה נושא שמדאיג צרכנים ואנחנו מעוניינים לספק להם אינפורמציה רלוונטית", אומר בכיר בחברת אריקסון השוודית. "עם הגידול העצום במספר המשתמשים בטלפונים הסלולריים, יותר ויותר אנשים מעוניינים באינפורמציה לגבי המוצרים בהם הם משתמשים". שנים של מחקר לא הניבו עדיין ממצאים מובהקים לגבי הקרינה מטלפונים סלולריים, אך מומחים סבורים שיש נחיצות בהמשך המחקר בנושא.
 
 

1.4 מיליארד משתמשים בתוך חמש שנים

בעולם יש היום כ-570 מיליון משתמשים בטלפונים סלולריים ובחברת אריקסון מעריכים כי המספר יגדל לכ- 1.4 מיליארד בחמש השנים הקרובות. חברת אריקסון הודיעה כי בכוונתה להתחיל לתייג את הטלפונים הסלולריים שלה החל מאפריל 2001 בעוד נוקיה טרם קבעה תאריך להתחלת התיוג. ממוטורולה נמסר כי החברה תתייג את מוצריה מוקדם ככל האפשר. בכוונת היצרנים לציין את שיעור הקרינה על גבי אריזות הטלפונים הסלולריים ולא על גבי הטלפונים עצמם.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by