בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשל הפדראלי נחלץ לעזרת סיומת ה-US  

הממשל הפדראלי נחלץ לעזרת סיומת ה-US

 
 
איי.פי.

הממשל האמריקני מתכוון לנקוט בצעדים לשיווק כתובות אינטרנט המסתיימות בסיומת האמריקנית, על רקע הביקוש הגובר וההיצע הקטן בשטח הדוט-קום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת ארצות הברית בוחנת דרכים לקידום הסיומת "us." - שהוזנחה עד כה על ידי רוב האתרים האמריקנים לטובת "com.".

 
כתובות אינטרנט הכוללות סיומת מדינה, כגון "name.il" עבור ישראל - עשויות להיות מקור לגאווה לאומית ברחבי העולם, אך בארצות הברית סיומת ה-"us." היא בת חורגת. והדבר מטריד את ממשלת ארצות הברית, שמחפשת דרכים להפיכת ה-"us." למבוקש יותר ולפתור את בעיית ה"צפיפות" בכתובות הדוט קום ("com.").

 

בקרוב: שש סיומות חדשות

לפי הצעת מחלקת המסחר של הממשל הפדראלי, מנהל חדש יחליף את מרכז מדעי המידע באוניברסיטת דרום קליפורניה - המקום בו חלוץ הדומיינים ג`ון פוסטל עבד עד מותו לפני כשנתיים כאפוטרופוס של הדומיינים המסתיימים ב- "us.". מומחים מעריכים שארגון כזה יסייע בשיווק הסיומת לעסקים מסחריים ביתר יעילות. ההצעה עולה על רקע המצוקה - בשל הביקוש הגובר וההיצע הקטן - בהשגת דומיינים המסתיימים ב- דוט קום, שבגינם מתכוננת, בנוסף, השקה של כשש סיומות חדשות - וביניהן "movie." ו-"shop."


 
 

רועים בשדות זרים

שינוי ההרגלים לא יהיה פשוט במדינה המורגלת לסיומות כגון "net" , ".com." ו-"org.", שאמורות לתפקד כסיומות גלובליות - לשימוש בינלאומי, אך בפועל נשלטות על ידי אתרים אמריקנים. רוג`ר קו`צטי, סגן נשיא בכיר בתאגיד Network Solutions, אומר שהפופולריות של הסיומות הגלובליות משקפים את דמותה של הרשת כמדיום בינלאומי בעיני האמריקנים.

יתר על כן, עסקים וקבוצות לעתים אף מעדיפים קיצור של מדינות אחרות כגון "tv." (טווואלו) או "md." (מולדובה). השימוש ב-"us." מוגבל בעיקר לרשויות ממשלתיות מקומיות, בתי ספר וקבוצות קהילה - על אף שהשימוש בסיומת. אפילו שירות הדואר האמריקני אינו מעוניין עוד בסיומת, והצטרף לחברות הדוט קום השנה, כשהוא בוחל בסיומת ה- "gov.", ששימשה אותו עד לא מכבר.

סיומת ה-"us." היא אחת מ-244 סיומות שהוקצו למדינות ולטריטוריות ברחבי העולם. באחת הסיומות "ps.", מעוניינים הפלסטינים - בעוד האיחוד האירופאי מעוניין ב- "eu." לאיחוד העסקים האירופאיים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by