בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפער בשאלת הריבונות בהר הבית מצטמצם 
 
 
חדשות נענע 

מקור בכיר בצוות המו"מ אומר הבוקר כי הצדדים בוחנים כעת כמה הצעות גישור. השר בן עמי הביע אמש ספק ביכולתו של ערפאת לקבל הכרעה היסטורית, "כשהוא 'בהיי' הוא אינו מסוגל לקבל החלטות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפער בין ישראל לרשות הפלסטינית בשאלת הריבונות על הר הבית הולך ומצטמצם. גורם בכיר בצוות המשא ומתן הישראלי אומר כי הצדדים בוחנים כעת כמה הצעות גישור שעניינן החלת ריבונות משותפת או ריבונות בינלאומית.
 

השר יוסי ביילין אמר היום (שלישי) לגלי צה"ל כי "ישראל ויתרה למעשה על הריבונות בהר הבית ב-1967 כאשר ויתרה על זכות התפילה והנפת הדגל במתחם.

לדברי ביילין שני הצדדים מסכימים למעשה על עתיד העיר למעשה והשאלה שנותרה פתוחה היא הגדרתה הפורמלית של העיר שאותה אפשר לפתור. "זו תהיה עיר מאוחדת שאפשר יהיה להיכנס אליה ואפשר יהיה להתפלל בה", אמר ביילין.

נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, הגיע הבוקר למצרים ונועד עם נשיא מצרים, חוסני מובארק, על המו"מ בין ישראל לפלסטינים תוך התמקדות בסוגיית ירושלים.
 
ועדת ירושלים, שהתכנסה אתמול במרוקו, נחתמה מבלי שהתקבלה בה החלטה המחשקת את הפלסטינים בעניין ירושלים. בסיום הוועדה קראו נציגי המדינות להקמת מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים ולהמשך המו"מ על בסיס החלטת האו"ם 242.
 
 

בן עמי: כשערפאת בהיי הוא אינו מסוגל לקבל החלטות


בתוך כך פתח אמש ממלא מקום שר החוץ, שלמה בן-עמי, סיור בזק באירופה, שנועד לשכנע את האירופאים "להפסיק ללטף את ערפאת". בן עמי העושה כעת בפריס, הזכיר לבני שיחו, כי ערפאת קיבל את ההחלטה הגורלית בדבר תהליך אוסלו, רק עקב המשבר הדיפלומטי אליו נקלעו הפלסטינים לאחר התמיכה בסדאם חוסיין במלחמת המפרץ.

בן-עמי, שצוטט ב"לה-מונד" הצרפתי כאומר שהסכם בין הפלסטינים לישראל נמצא בהישג יד, אמר אמש כי נדרשת החלטה מנהיגותית מצד ערפאת ומצד ברק.

יחד עם זאת, הביע בן-עמי ספק אם ערפאת מסוגל לקבל את ההכרעה ההיסטורית הנדרשת ממנו: "האיש הזה", אמר בן עמי על ראש הרשות הפלסטינית, "כשהוא ב`היי`, הוא אינו מסוגל לקבל החלטות".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by