בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סין מחרימה ספרים עם תמונת הדלאי למה 
 
 
רויטרס

כמו כן, טוען מו"ל אמריקני, עיקלה הממשלה הסינית שני ספרים אחרים - האחד ספר מאויר על אמנות בודהיסטית, והשני המכיל עירום רך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סין מעקלת אלפי ספרים המכילים את תמונתו של הדלאי למה לוחץ את ידו נשיא ארצות הברית ביל קלינטון, כך טוען מו"ל אמריקני. מחלקת המדינה של ארצות הברית כינתה פעולה זו של בייג`ין "מדאיגה".

 
המו"ל אמר אמש (שני) כי הסינים החרימו גם עותקים של שני ספרים חדשים אחרים מהוצאתו - אחד מהם ספר מאויר על אמנות בודהיסטית- טיבטית והשני של צלם אופנה, המכיל עירום רך. "ספרים אלה צונזרו מסיבות שונות - פוליטיקה, דת וסקס!", אמר מייסד הוצאת הספרים קאלאווי.

 

ארצות הברית: בהחרמת הספרים יש משום הפרת זכויות האדם והאזרח

עד כה לא נמסרה תגובה משגרירות סין בוושינגטון, אך דובר אמר לעיתון "ניו יורק טיימס", כי בייג`ין שומרת לעצמה את הזכות לאסור הפצה של חומר מודפס המוערך כרגיש מבחינה פוליטית.

כשנשאל לגבי הפעולה הסינית, אמר דובר מחלקת המדינה, פיליפ ריקר: "אם הדיווח נכון, זה מאוד מדאיג. עיקול ספרים כדי לכפות שליטה דתית או פוליטית מפר אמצעי זכויות אדם בינלאומיות, לרבות האמנה הבינלאומית לגבי זכויות פוליטיות ואזרחיות, עליה סין חתמה".

מאמציו של הנשיא קלינטון להדק את הקשרים עם בייג`ין הועמדו בצל החששות האמריקניות בדבר הפרת זכויות האדם והאזרח בסין. וושינגטון התקרבה בשנה האחרונה לקראת עסקאות סחר עם סין וחידוש הקשררים הצבאיים, לאחר קפאון, שנגרם בשל הפצצת נאט"ו את השגרירות הסינית בבלגרד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by