בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
באימון יבש של דובדבן נהרגו מחצית החיילים מאש חבריהם 
 
 
חדשות נענע 

שני לוחמים מהיחידה חשפו בידיעות אחרונות שתרגול כושל לא תוחקר באופן ממצה. דובר צה"ל: הופקו כל הלקחים מהאימון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באימון "יבש" שערכה יחידת דובדבן לפני כמה שבועות "נהרגו" מחצית מהחיילים מאש חבריהם ליחידה. כך סיפרו אתמול (שני) שני לוחמים בדובדבן ל"ידיעות אחרונות".
 

הלוחמים, שהשתתפו בפעולה הכושלת בכפר עצירה א-שימליה סיפרו שאימון "יבש", ללא שימוש באש חיה, שערכה היחידה לאחרונה היה כישלון מוחלט. "המסקנות היו, שאם היינו משתמשים באש חיה חצי מהכוח היה נהרג. קציני המילואים שלנו דרשו ממפקד היחידה לערוך תחקיר מקיף, אך דבר לא נעשה בעניין", סיפרו השניים.

הם סיפרו עוד כי חיילים ש"העזו" להתלונן על תקלות בפני הרמטכ"ל בשעה שזה ביקר ביחידה לפני פחות מחצי שנה, נענשו וזכו ליחס רע ממפקד היחידה.

דובר צה"ל מסר בתגובה כי "במסגרת התירגול נוצר מצב שהיה עלול להביא לירי של כוח על כוח. המקרה תוחקר והלקחים הופקו. כמו כן הנושא תורגל במסגרת ההכנות למבצע, והכוחות תודרכו בהתאם ללקחים שהופקו בתרגיל. עם זאת אין כל קשר בין מתווה התרגיל לבין מתווה הפעילות במבצע".

באשר להענשת החיילים שהתלוננו בפני הרמטכ"ל אומר דובר צה"ל כי "המג"ד לא העניש את החיילים אלא זימן אותם לשיחה, כיוון שלא העלו את טענותיהם למפקדיהם כמקובל".

בתוך כך תמשיך היום הוועדה בראשות אלוף שי אביטל לחקור את התקרית. בצה"ל מתחזקות הערכות כי לנוכח הכישלון הצורב לא יוכל מפקד היחידה להמשיך בתפקידו והוא יודח.

 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by