בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בכירים בצבא האמריקני: הקורסק שקעה בשל פיצוץ  
 
 
חדשות נענע 

לפי מידע שנאסף על ידי כלי שיט אמריקניים באזור עולה החשד שהסיבה לשקיעתה של הקורסק הוא יירוט שגוי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכירים בצבא ארצות הברית ובשירות המודיעין האמריקני טוענים שכלי שיט אמריקנים, שנשלחו לאזור, זיהו התפוצצות שגרמה - כנראה - לשקיעת הצוללת הרוסית קורסק לפני כשבועיים וחצי.
 
סוכנות הידיעות UPI מדווחת, כי שתי צוללות אמריקניות זיהו תמרונים ימיים רוסיים, שאחד מהם כלל התפוצצות - שלפי ההערכות גרם לשקיעתה של צוללת הקורסק על 118 האנשים בה.
 

כלי השיט האמריקניים לא יכלו להושיע

ה"ניו יורק טיימס" מדווח היום (שלישי) שהצוללות האמריקניות, שסיירו בים הברנטס, שם שקעה הקורסק, מאז נחתו בנורווגיה עם סונאר (מכשיר לגילוי עצמים מתחת למים), זיהו קולות של שני פיצוצים בקורסק. העיתון מצוטט בכירים בצבא ארצות הברית ובשירות המודיעין האמריקני, שאמרו שאניית על פני המים הבחינו בתמרונים במרחק של כשמונה קילומטרים. הבכירים אומרים כי הקורסק כנראה שקעה לאחר החטאה של ירי טילי נפץ.

צוללת הקורסק שקעה ב-12 באוגוסט, אך גורמים רשמיים ברוסיה לא הודו בתאונה עד ה-14 באוגוסט. מאמצי ההצלה נמשכו כשבוע, עד שכוחות החילוץ הנורווגיים הגיעו לצוללת וקבעו את מותם של 118 האנשים ששהו בה.

הבכירים האמריקנים אומרים כי כלי השיט האמריקנים באזור המשיכו לעקוב אחר שידורי הרדיו הרוסיים לגבי התאונה וניסו לסייע בחילוץ. הם הוסיפו כי לצוללות האמריקניות ולכלי השיט על פני המים - לא היה הציוד לסייע בחילוץ האנשים בצוללת.
 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by