בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: 'הפלסטינים הם כמו קרוקודולים' 
 
 
חדשות נענע 

זעם ברשות הפלסטינית על דברי ברק; הערכות סותרות בירושלים לגבי הסיכויים להסדר בשבועות הקרובים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זעם ברשות הפלסטינית על דברי ראש הממשלה אהוד ברק, שהשווה את הפלסטינים לקרוקודולים. במקביל, השיחות והמגעים שהתנהלו בימים האחרונים בין ישראל לפלסטינים טרם הניבו את פריצת הדרך המיוחלת.
 
אמש (שני) דווח על מלחמת גרסאות בין ישראל והפלסטינים על רקע קיומה של ועידת פסגה בין ברק וערפאת בשבוע הבא בניו-יורק, וכעת, עושה רושם, המתיחות בין הצדדים אך הוחרפה. תחנת הרדיו "קול ישראל" מדווחת, כי הרשות הפלסטינית תובעת מאהוד ברק להתנצל על דבריו, לפיהם הפלסטינים הם כמו קרוקודולים שאינם יודעים שובע.
 

הערכות סותרות בירושלים

במקביל, נמשכים מאמצי התיווך של השליח האמריקני למזרח התיכון דניס רוס. בימים הקרובים צפוי רוס להציג לראש הממשלה אהוד ברק ולראש הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת הצעה אמריקנית להסדר קבע בין ישראל לבין הפלסטינים, בה ייכללו ההסכמות שהושגו עד כה בין הצדדים.

בירושלים ההערכות אינן אחידות לגבי הסיכויים לפריצת דרך בשבועות הקרובים. ראש המטה המדיני-בטחוני במשרד ראש הממשלה, דני יתום, אמר בראיון לגלי צה"ל כי הפערים בין שני הצדדים עדיין גדולים, וכי קיומה של פסגת המנהיגים בשבוע הבא תלויה בהתפתחויות המדיניות. לעומתו, שר המשפטים יוסי ביילין הביע בראיון ל"קול ישראל" אופטימיות לגבי הסיכויים לפריצת הדרך במסלול הפלסטיני, ואמר כי הצדדים קרובים מאי פעם להסכם.
 
 

אבו עלא מסרב להיפגש עם בן עמי

בכירים בירושלים אומרים כי נשיא ארצות הברית ביל קלינטון תולה תקוות רבות בנשיא מצרים חוסני מובראכ, שישפיע על ערפאת להגמיש את עמדותיו. יצויין, כי עד כה ערפאת מסרב לדון ברעיונות קמפ-דיוויד, וההערכה היא כי הסיכוי, שיסכים להצעת הפשרה של מובראכ קטן מאוד.

בתוך כך נודע, כי ראש המועצה המחוקקת הלאומית הפלסטינית, אבו עלא, מסרב להיפגש עם ממלא מקום שר החוץ, שלמה בן עמי, וכי הוא ממתין להצעות ישראליות חדשות לחידוש המשא ומתן.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by