בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מדענים: שיבוט אנושי בעשורים הקרובים - בלתי נמנע  

מדענים: שיבוט אנושי בעשורים הקרובים - בלתי נמנע

 
 
חדשות נענע 

מסקר שכלל 32 מדענים עולה כי רובם מאמין שניסיון לשיבוט אנושי יתקיים כבר ב-20 השנים הקרובות, אם הדבר יתאפשר מבחינה טכנית ובטיחותית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמה מהמדענים הבריטים המובילים מאמינים שלידתו של תינוק משובט (שנוצר ע"י רבייה אל-מינית) היא בלתי נמנעת, חרף הסלידה הציבורית מהרעיון, נכון לעכשיו.
 
למעלה ממחצית הפאנל בן 32 המדענים שנשאלו על ידי ה"אינדיפנדט" הבריטי אמרו שניסיון לשיבוט יתקיים ב-20 השנים הקרובות, אם מבחינה טכנית ובטיחותית יתאפשר הדבר. דעותיהם עומדות בניגוד מוחלט להתנגדות הנחרצת מצד הציבור לשיבוט אנושי, שאנשים נוטים לקשר עם חזיונות דמיוניים של צבאות של דיקטטורים וספרי מדע בדיוני כגון "עולם חדש אמיץ" של האסקלי.

 

השיבוט האנושי בלתי נמנע

מיעוט משמעותי (למעלה מ-20 אחוזים) מהנשאלים - אמרו ששיבוט יכול להיות מוצדק גם על בסיס רפואי - למשל, במקרה שזו הדרך היחידה עבור זוג להביא לעולם ילד משל עצמם. מאוחר יותר השנה צפויים חברי הפרלמנט הבריטי להכריע בשאלה האם להתיר "שיבוט רפואי". קבוצות לחץ רבות צפויות להתנגד נחרצות לשיבוט עובר אנושי בטענה שיש משום ניסיון "לשחק באלוהים", וכי היא תיצור מדרון חלקלק שיוביל לשיבוט מבוגרים.

תוצאות המחקר מאשרות את מה שמדענים רבים אמרו בשיחות סגורות, לגבי הכורח, שמישהו היכן שהוא, מנסה לשבט בן-אנוש על אף שהדבר נאסר בבריטניה ובמדינות רבות אחרות. מנהל אחת ממחלקות הפוריות בבית חולים בלונדון מסכים: "הציוד הנדרש לשיבוט הוא פשוט וזול, וגם אם יאושר או לא, זה (השיבוט) יקרה. אי אפשר לעצור את זה".

עם זאת, עדיין לא ברור מתי יגיעו מדענים לרמה הטכנית והבטיחותית הנחוצה לשם ביצוע השיבוט. 277 ניסיונות נעשו לפני שיבוט הכבשה דולי. אמנם אחוזי ההצלחה השתפרו מאז, אך אינם מספיק גבוהים כדי להסתכן בפעולה דומה על ביצים אנושיות. מומחים רבים לשיבוט מאמינים שנושאי בטיחות ימנעו ניסיונות לשיבוט אנושי למשך שנים רבות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by