בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד כוחות צה"ל בגדה מבקש לסיים את תפקידו 
 
 
חדשות  נענע

לוקח על עצמו את האחריות לתוצאות המבצע במוצאי שבת. הרמטכ"ל מאשר כי מיד עם היוודע תוצאות התקלה במבצע ביקש מפקד יחידת דובדבן להשתחרר מתפקידו.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד כוחות צה"ל בגדה, תא"ל שלמה אורן, ביקש הבוקר (חמישי) מהרמטכ"ל לאשר לו לסיים את תפקידו באוגדת איו"ש. "הארץ" מדווח כי אורן הודיע כי הוא לוקח על עצמו את האחריות לליקויים במבצע של יחידת דובדבן במוצאי שבת ועל כן מבקש לאפשר לו לסיים את תפקידו.
 
בתוך כך הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, מאשר הבוקר כי סא"ל מיקי, מפקד יחידת דובדבן, ביקש לסיים את תפקידו מיד לאחר המבצע בכפר עצירה א-שמאלייה.

לדברי מופז, מפקד היחידה העביר את בקשתו לאלוף פיקוד המרכז ולמפקד האוגדה, אולם אלו דחו את בקשתו עד לסיום תחקיר המקרה. "בנוגע לשאלה אם היית פניה כזו מצדו למפקדיו הישירים התשובה היא כן" אמר מופז בראיון לגלי צה"ל, "בנוגע לשאלה אם פניה כזו הגיעה אלי התשובה היא לא. אלוף פיקוד המרכז ומפקד האוגדה, בתוקף סמכותם, אמרו לו להמתין עד לסיום התחקיר".

מופז אמר עוד כי מפקד האוגדה הוא קצין שהוביל את היחדיה להצלחות רבות, אולם עדיין אין באפשרותו לומר האם הוא יוכל להמשיך ולעמוד בראש היחידה. "אני לא יכול לומר אם הוא כשיר להמשיך ולעמוד בראש היחידה עד לסיום התחקיר, ככל הנראה בשבוע הבא. כמי שמכיר את מיקי אני יכול לומר שהוא קצין מצוין שהוביל את היחידה למבצעים והצלחות טובות מאוד. הרבה מאוד מההצלחות האלו בזכות יכולתו המבצעית והפיקודית הגבוהה".

מופז אמר עוד כי ממצאי תחקיר הביניים יועברו לידיעת המשפחות השכולות היום בצהרים.

"אני מאמין שאת ממצאים הראשונים של תחקירי הביניים נקבל עוד הבוקר ונציג אותם לרה"מ ושר הביטחון" אמר מופז. "אני גם מסיים את שלב הראשון של התחקיר שנוגע לתקלה המבצעית החמורה. אני מניח שנידרש לתחקיר נוסף על מנת להקיף את כל המעורבים במבצע המורכב הזה.

"נמסור למשפחות השכולות את כל מה שידוע לנו, להוציא נושאים שיש בהם פגיעה בביטחון המדינה. אנחנו לא מתכוונים להסתיר מהמשפחות שאיבדו יקיריהם מידע. אנחנו חייבים לומר את כל האמת ולא להסתיר אותה. הקרובים יכולים לשאול אותנו את כל השאלות בעולם ועלינו לענות את כל התשובות.

"גם לציבור הרחב כל שנוכל לומר נאמר שוב מבלי לחשוף דרכי פעולה של היחידה הזו. לא נסתיר את התקלות המבצעיות החמורות שהיו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by