בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התקדמות במשא ומתן בין המורים לאוצר 
 
 
חדשות  נענע

שיחות לתוך הלילה במשרד האוצר במאמץ אחרון לפתוח את שנת הלימודים כסדרה; בהסתדרות המורים מעריכים כי הלילה יחתם הסכם; המשא ומתן עם ארגון המורים כמעט התפוצץ, אך הצדדים חזרו לבסוף לשולחן הדיונים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התקדמות במשא ומתן עם המורים בלילה האחרון לפני פתיחת שנת הלימודים. בהסתדרות המורים מעריכים כי מחר (שישי) תפתח שנת הלימודים, אולם כמעט כרגיל לא ידעו התלמידים עד שיתעוררו בבוקר האם תפתח שנת הלימודים כסדרה.
 
מזכ``ל הסתדרות המורים, אברהם בן שבת, אמר הלילה כי הוא מעריך שעד הבוקר יחתם ההסכם בין הסתדרות המורים לאוצר, ושנת הלימודים תפתח כסדרה בגנים ובבתי הספר היסודיים. התקדמות חלה גם במשא ומתן עם ארגון המורים העל-יסודיים לאחר המשבר שכמעט גרם לפיצוץ השיחות בין הארגון לאוצר. זעם זאת לא ברור האם ההסכם, שימנע את השביתה, אכן יחתם הלילה.
 

קוצ'יק מעדכן את ברק

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי קוצי`ק, שהצטרף הערב לשיחות במטרה לקדמן, מעדכן בהתפתחויות את ראש הממשלה ברק, המשמש גם כשר החינוך. שר האוצר, אברהם שוחט, שוחט נמצא בקשר עם אנשי משרדו, ומתעדכן בפרטי השיחות. ברק קרא הערב למורים ולמשרד האוצר להתגבר על המכשולים ולהגיע להבנה, כדי לפתוח את שנת הלימודים במועד.

על פי הפשרה שמתגבשת עם הסתדרות המורים הפיצוי הכספי שיקבלו מורים המלמדים במסגרת יום הלימודים הארוך, יהיה, ככל הנראה, בסך של כ-5000 ש"ח והוא יהיה מנותק מהסכמי השכר. יש לציין כי הסכום הראשוני שהציע האוצר היה 4000 ש"ח ואילו המורים דרשו 8000 ש"ח בתחילה.
 
 

המשא ומתן עם ארגון המורים הופסק בצעקות


יו"ר ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז, פרש הערב מחדר הדיונים במשרד האוצר תוך כדי צעקות רמות "אני אלחם בכם עד הסוף". ארז התכוון לצאת מהבניין, אך חזר בו. לאחר דיון עם בהנהלת ארגון המורים החליטו הנציגים לחזור לשולחן הדיונים. הם האשימו את האוצר בהערמת קשיים לביצוע תכנית הרפורמה "עוז לתמורה".

ארז גם האשים היום את נציגי האוצר בהזנחת המשא ומתן עם הארגון ובהעדפת המשא ומתן עם הסתדרות המורים. ארז אמר להערכתו ניתנת קדימות להסתדרות כיוון שמוריה מלמדים בעיקר בבתי הספר היסודיים והגנים.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by