בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דרעי החל לרצות את עונשו בכלא מעשיהו 
 
 
חדשות נענע 

כעשר שנים לאחר שנפתחו נגדו ההליכים, החל היום אריה דרעי לרצות את עונשו באגף התורני של כלא מעשיהו; לפני כניסתו לכלא נשא דרעי דברים בפני כעשרת אלפים תומכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למרות בקשתו לריצוי עונשו בכלא "חרמון", הנחשב "קל" יותר, הוחלט בשירות בתי הסוהר כי אריה דרעי ירצה את עונש המאסר שלו בכלא מעשיהו.


 
נציבת שירות בתי הסוהר, רב גונדר אורית אדטו, אמרה כי היו מספר שיקולים שהביאו להחלטה, אולם הסיבה העיקרית להחלטה היא כי בכלא מעשיהו יש אגף מיוחד לשומרי מסורת המספק את כל התנאים הדרושים לדרעי, ואין אגף דומה לו בכלא חרמון.

אדטו הוסיפה כי שב"ס לא נשא ונתן עם דרעי בנוגע לכלא בו ירצה את עונשו, אלא בחר בחלופה המתאימה ביותר.

דרעי נכנס היום (ראשון) בצהרים לכלא באיחור של יותר משעתיים, כשהוא מלווה בכוח משטרה גדול.

בעצרת, שנערכה מול הכלא בהשתתפות הרב עובדיה יוסף, יושב ראש ש"ס אלי ישי וכל צמרת ש"ס, אמר דרעי כי הוא נכנס בלב שמח אל בין חומות הכלא משום שהוא מקבל באהבה את גזירת הקב"ה.

דרעי, שהיה אמור להיכנס לכלא בשעה 12:00 הגיע למקום רק באחת ורבע, וגם אז לא פנה ישירות לשערי הכלא אלא לעצרת התמיכה בו. לפי הערכת המשטרה נמצאים במקום יותר מעשרת אלפים איש.

"קשה לעצור את הדמעות, כשמלווים את הבנות הקטנות לבית הספר", הוסיף דרעי בנאומו, "הבת שהולכת לכיתה א` תחזור הביתה למציאות אחרת", לדבריו.
 

הרב עובדיה: יש לנקוט באיפוק

הרב עובדיה קרא מעל הבימה לקהל לנהוג באיפוק בזמן כניסתו של אריה דרעי לכלא. "לא במהלומות ולא בתגרות כוחנו אלא בפה ובתורה", אמר יוסף. "אל תירא ואל תיחת צדיק אתה וכשתצא מהכלא תהיה מלך ישראל", הוסיף יוסף.

למרות זאת, ההמונים שבאו להביע תמיכה החלו להתפרע מיד עם כניסתו של דרעי לבית הסוהר.

זמר הבית של ש"ס, בני אלבז, שר מעל הבימה את שירו "הוא זכאי" שנכתב לכבודו של דרעי. אלבז שר כאשר הוא והרב אורי זוהר אזוקים.
 
 

מסע הפרידה של דרעי

 
דרעי נפרד הבוקר מאשתו בביתו בשכונת הר נוף בירושלים. משם המשיך דרעי לבית הספר בו לומדות בנותיו שם נפרד מהן. סמוך לשעה 10 בבוקר יצאה השיירה שליוותה את אריה דרעי לכלא ניצן. מכוניתו של דרעי נסעה בראש השיירה ומאחוריה מאות מכוניות ואוטובוסים.


 
השיירה שהשתרכה לאורך כמה קילומטרים, גרמה לשיבושי תנועה בירושלים. מגלי צה"ל נמסר כי כמה פעילי ש"ס שניסו למנוע את נסיעתה של השיירה לכלא הבעירו צמיגים במחלף עין חמד בכביש ירושלים תל אביב. הכביש נסגר ונפתח מחדש.

תגרה התפתחה בין קצין מג"ב לפעיל ש"ס. השוטר נפגע בפניו מחבטות, ארבעה פעילי ש"ס נעצרו.

יו"ר ש"ס, אלי ישי, אמר הבוקר כי הוא מקווה שבשירות בתי הסוהר יתייחסו לדרעי בכבוד המגיע לו ויתנו לו להסתובב ללא מדי אסיר, לישון בתא נפרד ולבקר את משפחתו.

נשיא המדינה, משה קצב, קרא היום (ראשון) לתומכיו של דרעי לנהוד באיפוק ולא להיגרר לאלימות.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by