בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיים יום הבחירות בלבנון 
 
 
חדשות נענע 

לראשונה מאז נסיגת צה"ל מדרום לבנון, נקראו תושבי האזור לקלפיות לבחירות שעשויות לציין תחילתה של דרך חדשה עבור המדינה ועבור המזרח התיכון כולו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב (ראשון) בשעה 18:00 נסגרו הקלפיות ברחבי לבנון. ההצבעה מהווה את אחת ממערכות הבחירות המכריעות לפרלמנט, שעשויות לתת למדינה את ההזדמנות לתחילתו של פרק חדש בתולדות המדינה.
 
אלו הן הבחירות הראשונות בלבנון, מאז נסוגה ישראל מדרום המדינה במאי השנה. אלו הן גם הבחירות הראשונות מאז מות מנהיג סוריה, חאפז אל אסד, והחלפתו בבנו בשאר.

על-פי הערכות, כ-800 אלף לבנונים הצביעו, מתוך 1.4 מיליון בעלי זכות בחירה במדינה.
 

הקאמבק של חרירי

רשת הבי.בי.סי מדווחת, כי הסיבוב הראשון של הבחירות בסוף השבוע שעבר במרכז המדינה ובצפונה הניב כמה נצחונות מפתיעים לכוחות האופוזיציה. כעת תושבי דרום לבנון נקראים לקלפיות, ובהם גם תושבי הבירה ביירות.

לאחר השלב הסופי של הבחירות, אפשר שהנשיא הממונה על ידי ההנהגה הסורית, יחוייב למנות את אויבו הפוליטי הנוקשה - איש העסקים המיליארדר וראש הממשלה לשעבר, רפיק חרירי - לראש הממשלה.

מה שעדיין לא ברור, הוא האם סוריה בהנהגת בשאר אסד מוכנה לאפשר לפוליטיקאים הלבנונים יד חופשית בניהול המדינה - או שבשאר ילך בדרכי אביו. לשאלה זו עשויות להיות השלכות גם על יציבות המממשלה בדמשק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by