בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחלת חניכיים עלולה לגרום ללידת פג  

מחלת חניכיים עלולה לגרום ללידת פג

 
 
רויטרס


מחלת חניכיים, אומר מנחה מחקר שנערך לאחרונה בארצות הברית, התגלתה כמסוכנת לנשים בהיריון כמו גורמי סיכון 'מסורתיים' כגון עישון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר חדש בארצות הברית קובע שמחלת חניכיים עשויה לגרום ללידת פגים.
 

התוצאות המוקדמות של מחקר בן חמש שנים בין מחלות חניכיים והיריון, המונחה על ידי פורפ` סטיבן אופנבקר מאוניברסיטת צפון קרוליינה, מצאו שלנשים עם בעיות חניכיים, שיעור גבוה יותר של לידה בטרם עת מנשים שאינן סובלות ממחלות חניכיים.
 

מחלת חניכיים גורמת לסיכונים נוספים לבריאות האם והתינוק

"תוצאות הניסוי מראות שההשפעה של מחלת החניכיים בהיריון, עושה רושם, מזיקה כפי שגורמי סיכון מבוססים כגון עישון", אמר אופנבקר בהודעה לעיתונות.

"הצעד הבא של המחקר יבדוק אם טיפול שיניים לנשים בהיריון הסובלות ממחלת חניכיים מקטין את הלידות בטרם עת".

במחקר השתתפו 357 נשים בגילאים 15 עד 45 במהלך תקופת ההיריון ובשלושת הימים הראשונים לאחר הלידה. שיעור הנשים, שהצירים תקפו אותן לפני השבוע ה-37 להריונן היה גדול יותר מאלה שאינן סובלות מהמחלה - כאשר תקופת היריון נורמלית אורכת 40 שבועות. אצל הנשים הסובלות ממחלות החניכיים נרשם גם שיעור גבוה יותר של אקלמפסיה, רעלת היריון ממאירה, המסכנת הן את האם והן את התינוק.

"המחקר מורה כמה חשוב שהאם תטפל בעצמה בתקופה ההיריון ותתייצב לבדיקת שיניים תקופתית כמו כל הפגישות הקדם-לידתיות האחרות", אומרת פרופ` לוסילה פוטסון, המתמחה במחלות היריון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by