בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המירוץ לבית הלבן: הבטחוניזם מגיע לארצות הברית 
 
 
רויטרס

הצבא האמריקני נשאב לתוך מלחמת הבחירות בין הדמוקרטים לרפובליקנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבטחוניזם מגיע למערכת הבחירות האמריקנית. הרפובליקנים טוענים שצבא ארצות הברית עומד להתמוטט, חלק גדול מחיל האוויר מקורקע והצי החלוד בקושי מחזיק ספינה באוקיינוס. לפי הדמוקרטים, התמונה הרבה יותר ורודה וצבא ארצות הברית מושל ביד רמה ברחבי הגלובוס, ומוכן לכל קרב אליו ייקרא.
 
מצב הצבא הפך לנושא מרכזי במערכת הבחירות האמריקנית. את הנושא העלה במפתיע המועמד הרפובליקני ג`ורג` ו. בוש בהצהירו כי "הנשיא הבא יירש צבא מתדרדר". גור לא נשאר חייב ואמר שצבא ארצות הברית הוא "החזק ביותר והטוב ביותר בעולם כולו".
 

תקציב צבא שמן

תקציב הצבא האמריקני המתקרב לסכום של -300 מיליארד בשנה הוא גבוה מסכום תקציבי הצבא של 10 הצבאות הבאים אחריו, ובהם צבאותיהן של רוסיה, סין, גרמניה, צרפת ובריטניה.

ובכל זאת, אף אחד - אפילו לא סגנו הניצי של בוש, שר ההגנה לשעבר דיק צ`ייני - לא יכול להתווכח עם טענתו של גור, לפיה הכוחות האמריקניים, המגובים בלמעלה מ-7000 ראשי נפץ גרעיניים, הם החזקים ביותר בתבל.

 
 
אך בוש וצ`ייני, המבקשים להפיק הון פוליטי במירוץ הצמוד מול גור וליברמן מתארים צבא שבמלותיו של צ`ייני "גדול יותר על המידה, נלקח כמובן מאליו ומוזנח". במלים אחרות, צבא שאינו מוכן לקרב.
 

האם ימשיך הביטחון לעמוד במרכז סדר היום

יצויין, כי היה זה צ`ייני עצמו, עת כיהן כשר הבטחון בממשלו של ג`ורג` בוש האב, אביו של ג`ורג` ו. בוש - שהנהיג את הקיצוץ בתקציב הביטחון עם תום המלחמה הקרה מול ברית המועצות.

הנושא קיבל תפנית ביום שישי האחרון, עת הודיע קלינטון שהוא משאיר ליורשו את ההחלטה האם לפרוס מערכת הגנת טילים לאומית, דבר שאף עודד את בוש לתקוף את חולשת כוחות ההגנה בממשל קלינטון-גור.

פרשנים חלוקים בדעתם בשאלה האם הנושא ימשיך לעמוד בראש סדר היום במערכת הבחירות האמריקנית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by