בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פליטי צד"ל: מפעילים עלינו לחצים לחזור ללבנון 
 
 
אורי רודריגז גרסיה

מספר קצינים בכירים חזרו בחודש האחרון ללבנון. הפליטים שוקלים לעתור לבג"צ נגד המדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרות אנשי צד"ל חוזרים בימים אלו ללבנון לאחר שישראל מפעילה לאחרונה "מכבש לחצים שקט" על פליטי צד"ל בארץ, ובין השאר גם מציעה להם פיצויים נדיבים.
 
ציון אשל, מרכז ה"פורום למען משפחות צד"ל, אמר לנענע כי בימים האחרונים מפעילים נציגי משרד הביטחון לחצים על אנשי צד"ל לחזור ללבנון. לדבריו, התסכול והבושה שחשים הפליטים במחנות ברחבי הארץ, ביחד עם חוסר ההצלחה למצוא מקלט במדינות מערביות אחרות, גורמים לפליטים רבים לקבל את הצעת הפיצויים של ישראל ולחזור ללבנון.

עם השתנות המצב הפוליטי בלבנון ובחירתו של חרירי לנשיא המדינה, צופים פליטי צד"ל גם יתר סלחנות כלפיהם מהממשל החדש. אשל מספר על קצינים בכירים בצד"ל שחזרו בחודש האחרון לכפריהם בדרום לבנון ועד כה לא אונה להם כל רע, והם גם לא נכלאו על ידי הרשויות בדרום לבנון.

בינתיים, מוסיף ומורע מצבם של פליטי צד"ל בארץ. בניגוד לידיעות החיוביות בעיתונים היומיים שבישרו על "פתיחת שנת הלימודים לילדי צד"ל", הרי שבינתיים לומדים רק כעשרים אחוז מילדי צד"ל (בנתניה ובאשקלון), ואין כרגע תאריך יעד לפתיחת שנת הלימודים לשאר ילדי צד"ל. רוב פליטי צד"ל לא הצליחו למצוא מקומות תעסוקה, והחיים במחנות עומדים על סף פיצוץ. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by