בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון לא השיג פריצת דרך בפגישותיו עם ברק וערפאת 
 
 
חדשות נענע 

נשיא ארה"ב נועד הלילה בנפרד עם השניים. "ערפאת לא מגלה גמישות" מאשימים בצד הישראלי. קלינטון מתכוון להפעיל לחץ כבד על ערפאת כדי שיגמיש את עמדותיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, נכשל במאמציו להשיג הלילה פריצת דרך במבוי הסתום אליו נקלעו השיחות בין ישראל והפלסטינים. "אין פריצת דרך עליה אני יכול לדווח", אמר דובר הבית הלבן, ג`ו לוקהארט, לכתבים בתום פגישותיו של קלינטון, בנפרד, עם ראש הממשלה, אהוד ברק, ויו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת בועידת המילניום של האו"ם בניו יורק.
 
 
לוקהארט הוסיף כי קלינטון עבר עם השניים על מספר רעיונות, אולם הוא סירב לפרט על אילו רעיונות דנו ומה סיכויי ההצלחה שלהם. לוקהארט הדגיש כי אין משבר ותהליך השלום נמשך.

קלינטון אמר לברק בפגישתם כי בכוונתו להפעיל לחץ כבד על ערפאת ביומיים הקרובים כדי שיגמיש את עמדותיו. ברק אמר לקלינטון כי אם לא תחול פריצת דרך במשא ומתן עם הפלסטינים הדבר עלול לגרום להתדרדרות במזרח התיכון.

גורם ישראלי בכיר אמר כי לא תושג התקדמות בשיחות כל עוד ערפאת אינו מוכן לדון ברעיונות שהועלו בפסגת קמפ דיוויד או אחריה. "אין טעם לדון עד שנדע שערפאת מוכן לגלות גמישות ", הוסיף הבכיר.
 
אתמול (רביעי) קרא ברק בנאומו לערפאת "לחצות את הרוביקון" ולעשות את המעדים הדרושים להשגת הסכם בימים ובשבועות הקרובים. ברק הבטיח שירושלים תישאר מאוחדת ופתוחה לכל אוהביה.

ערפאת חזר בנאומו והבהיר כי הוא מחוייב למזרח ירושלים, אותה הגדיר כבירה הקדושה של העם הפלסטיני.

ואילו קלינטון קרא למדינות המשתתפות בועידה לתמוך בשני הצדדים בשעה קריטית זאת. קלינטון הזהיר כי ההזדמנות להשיג שלום חולפת במהירות ועומדת להיעלם וכי "אסור לבזבז אפילו רגע".
 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by