בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'וזף ליברמן: תוכניותיו של בוש - פזיזות 
 
 
רויטרס

לאחר תקופה קצרה של הפקרת השטח לטובת סוגיות החינוך והביטחון, חוזרת הכלכלה לראש סדר היום במערכת הבחירות האמריקנית

 
 
 
 
 
 
 
 
 

המועמד הדמוקרטי לסגן נשיא ארצות הברית, ג`וזף ליברמן, תקף אמש (רביעי) את המצע הרפובליקני לבחירות לגבי הקיצוץ במסים והצעות התקציב, באומרו כי אלו צעדים שיכולים שעשויים להנחית מכת מוות על השווקים ולגרום לגלי הלם כלכליים ברחבי העולם כולו.
 
הסנאטור ליברמן אמר את הדברים על רקע הצגת התוכנית הכלכלית של אל גור (אמש), שהעלתה את הכלכלה מחדש לראש סדר היום הלאומי האמריקני, לאחר התעסקות בענייני החינוך והביטחון בימים האחרונים. בין המטרות שהוגדרו בתוכנית הכלכלית של הדמוקרטים בלטו ההבטחה להחזרת כל החובות עד 2012 וההבטחה צמצום שיעורי העוני לרמה הנמוכה ביותר אי פעם.
 

קצת 'חוצפה' לא תזיק

"כדי לממן את תוכניתו של בוש, אמריקה תצטרך להיכנס לגירעון". "אם אתה מחשב את עלות תוכניתו בטווח הארוך, זה אומר 300 מיליארד דולר מגרעונות שנתיים עד 2010, ויותר מ-2.8 טריליון דולר חובה עד שנת 2012", אמר ליברמן. "זו תהיה מכה מוחצת לשווקים הפיננסיים ואני חושש שעלול לגרום לכמה זעזועים ברחבי הגלובוס".

ליברמן חזר על אמירתו של נשיא ארצות הברית לשעבר ג`ון פ. קנדי בנאום ההכתרה ב-1961, שארצות הברית חצתה "גבול חדש לעבר כלכלה חדשה", כאשר הפעם מקבלת האמירה משמעות שונה בתכלית.

המועמד הדמוקרטי לתפקיד סגן נשיא ארצות הברית אף תיבל את דבריו בקצת הומור יידישאי, באומרו כי "לאורך ההסטוריה, האמריקנים תמיד ידעו להתמודד עם אתגרים גדולים באומץ, עם אנרגיה, עם חזון, ולפעמים עם קצת `חוצפה`", סיים המועמד לסגן הנשיאות במלה העברית.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by