בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גורבצ'וב: התנהלות פוטין בפרשת הקורסק - 'בלתי הולמת'  
 
 
איי.פי.

מנהיג ברית המועצות לשעבר מבקר את נשיא רוסיה על טעויות שעשה בפרשת הקורסק - אך קורא לתמוך בו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא רוסיה לשעבר מיכאל גורבצ`וב מבקר את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, אך קורא לעמוד מאחוריו, שכן מדובר ב"שגיאות של סגנון".
 
בין טעויותיו של פוטין, אמר אמש (רביעי) גורבצ`וב, היתה ההמתנה משך ארבעה ימים להגיב על טרגדיית הקורסק וההחלטה שלא לקטוע את חופשתו, עד שבוע לאחר האסון הימי, שגבה את חייהם של כל 118 האנשים בצוללת.
 

עלינו לתמוך בנשיא

גורבצ`וב, ששימש אף הוא מטרה לחיצי הביקורת על שחיכה מספר ימים עד שהגיב על הפיצוץ בכור הגרעיני בצ`רנוביל ב-1986, אמר, שתגובתו הראשונית של פוטין לשקיעת הקורסק היתה "בלתי הולמת".

גורבצ`וב, שהעלה את ברית המועצות לשעבר על דרך הדמוקרטיה, אמר גם, שפוטין נכשל בהסברת המדיניות הכלכלית והרפורמות החוקיות, שנועדו לחזק את המנהיגים האזוריים ברוסיה.

 
 
גורבצ`וב אמר שהצביע על אותן טעויות בפני פוטין. פוטין וגורבצ`וב נפגשו מספר פעמים, כאשר אחת הפגישות ארכה כשלוש שעות. מנהיג הגוש הקומוניסטי לשעבר אמר, שחודש אוגוסט היה טראגי עבור הרוסים, והוסיף שהסיבה לכך היא שהרשויות הפגינו חוסר הבנה של הצורך ליידע אנשים בדבר הגלסנוסט (פתיחות לעולם המערבי).

ואולם גורבצ`וב מבהיר כי פוטין עושה בעיקר "טעויות של סגנון" ושהוא ער לביקורת ו"מתאושש במהירות". "עלינו לתמוך בנשיא", אמר גורבצ`וב, "על אף הטעויות".

גורבצ`וב זכה בפרס נובל לשלום על חלקו בסיום המלחמה הקרה מול ארצות הברית. הוא התפטר ב-1991, עם התפרקות ברית המועצות והוחלף בבוריס ילצין. מאז ניסה להתמודד בבחירות לנשיאות, אך זכה לתמיכה מזערית ולא הצליח לכבוש מחדש את כס הנשיאות.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by