בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שר ההגנה בארה"ב מזהיר את הקצונה הבכירה מפוליטיזציה  
 
 
איי.פי

הנחה את בכירי הצבא להציג עובדות בלבד בדיוני התקציב, ולא לנסות לתפוס כותרות על מנת להשיג יותר תקציבים, בעיקר לא בנושא המוכנות הצבאית, שעלה לא פעם במערכת הבחירות המתחממת בארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר ההגנה האמריקני, ויליאם כהן, מזהיר את הקצונה הבכירה של צבא ארצות הברית מפני שימוש לרעה בנושא הפוליטי החם של המוכנות הביטחונית בארצות הברית בדיונים על התקציב.
 
דובר משרד ההגנה, קנת` בייקון אמר היום (חמישי) כי כהן נפגש אתמול עם ראשי הצבא, הצי, חיל האוויר, המארינס וראשי הכוחות המזויינים של ארצות הברית בעולם.

"בהתחשב בעובדה כי מדובר בזמן מכריע מבחינה פוליטית, אמר להם השר כי הוא מצפה מהם לפעול בצורה הוגנת באשר לסוגיית ההערכות הצבאית. כלומר להציג עובדות בלבד ולא לנסות לתפוס כותרות בלי עובדות מבוססות על מנת להשיג יותר תקציבים", אמר בייקון.
 
 

בוש תקף בעבר את קלינטון בנושא


סוגיית מוכנות הצבא היא נושא מורכב שמועמד הרפובליקנים לנשיאות, מושל טקסס ג`ורג` בוש הבן, וסגנו במרוץ דיק צ`ייני, שהיה שר ההגנה בזמן ממשל בוש האב, מנסים להשתמש בו במערכת הבחירות כדי לנגח את היריב אל גור.

השניים האשימו את ממשל קלינטון בהחלשת הצבא בכך ששלח כוחות לחו"ל לעיתים קרובות למשימות מפוקפקות, ובכך שלא הקצה את המשאבים הדרושים להחלפת נשק ישן. התוצאה לטענת בוש וצ`ייני היא צבא עם מורל נמוך, עם הכשרה לא ראוייה ועם ציוד מיושן.

בייקון אמר כי שר ההגנה כהן, הרפובליקני היחיד בקבינט של קלינטון, לא מתנגד לדיון ציבורי בנושאים צבאיים. אולם לדבריו, דיון ציבורי שכזה צריך להשאר במסגרת ההכרה, שצבא ארצות הברית הוא הכוח הצבאי הגדול ביותר בעולם, עם משאבים גדולים יותר מכל בנות בריתו בנאט"ו יחדיו.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by