בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסקנות אישיות: חמישה קצינים יסיימו את תפקידם בעקבות כשלון פעולת דובדבן 
 
 
חדשות  נענע

ביניהם מפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון ומפקד היחידה; כמו כן יודחו מהיחידה שלושת הצלפים שירו על חבריהם למוות; פעילות דובדבן תצומצם בזמן הקרוב; ראש צוות הבדיקה המטכ"לי: זו צריכה להיות נקודת מפנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות כשלון פעולת דובדבן בכפר עשירה א-שימאלייה בשומרון יסיימו את תפקידם חמישה קצינים. מדובר במפקד אוגדת יהודה ושומרון, תא"ל שלמה אורן, מפקד היחידה סא"ל מיקי ושלושה מפקדים נוספים ביחידה. בנוסף להם יודחו שלושה צלפים ביחידה, שירו על חבריהם למוות.
 
אתמול פורסמו ממצאי שני הועדות שחקרו את הפעולה הכושלת. שני הדו``חות העלו שורה ארוכה של ממצאים קשים ומתחו ביקורת על תפקוד היחידה.

צוות הבדיקה המטכ"לי בראשות האלוף שי אביטל מתח ביקורת גם על אלוף פיקוד המרכז, האלוף יצחק איתן, ועל מפקד חטיבת שומרון, אלוף משנה שוקי.
 

מופז4 : גורמים עם זיקה ישירה לתוצאות החמורות

הרמטכ"ל, רב-אלוף שאול מופז, מנה ארבעה גורמים, שהיה להם קשר ישיר עם התוצאות החמורות של האירוע, ובראשן הריגתם של שלושה לוחמים.

לדבריו, גילויו המוקדם של הכוח על ידי המחבלים, עלייתם של החיילים לגג בניגוד לתכנון המקורי, העובדה שלוחמים רבים לא הפעילו את אמצעי הזיהוי האישיים, ומשמעת אש לקויה של הצלפים- היו בעלי זיקה ישירה לתוצאות האירוע.
 
 

תצומצם פעילות דובדבן

הרמטכ"ל קבע אתמול (חמישי) כי יחידת דובדבן לא תשוב לפעילות מלאה בחודשים הקרובים.

מופז העלה על נס את היחידה אולם הדגיש כי מחקירת האירוע עולים ליקויים חמורים. לדבריו, בחודשים הקרובים תבצע היחידה פעילות מועטה בלבד בפעולות בודדות ולא במבצעים מורכבים. כמו כן הוא אמר כי היחידה תעבור סדרה של אימונים במטרה להעלות את כשירות החיילים.
 

האלוף אביטל: זו צריכה להיות נקודת מפנה

האלוף שי אביטל, אמר הבוקר (שישי) בראיון לגלי צה"ל: "עשינו את התחקיר באמת מתוך כבוד לבחורים שנפלו, מתוך רגישות למשפחות ומתוך תחושה שזו צריכה להיות צומת ממנה אם נלמד כמו שצריך אז נצא קדימה", דברי האלוף אביטל.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by