בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים ידחו היום את מועד ההכרזה על הקמת מדינה 
 
 
חדשות נענע 

המועצה המרכזית של אש"ף צפויה לדחות את מועד היעד להכרזת מדינה ל-15 בנובמבר או ל-1 בינואר. למרות שלא הושגה התקדמות בועידת המילניום יחדשו הצדדים את המו"מ כבר בימים הקרובים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כינוס של המועצה המרכזית של אש"ף נפתח היום (שבת) בבוקר בעזה כדי לדון במועד ההכרזה על הקמת המדינה הפלסטינית שהיה מתוכנן ל-13 בספטמבר. ככל הנראה תחליט המועצה לדחות את ההכרזה ל-15 בנובמבר או ל-1 בינואר.
 

ייתכן שהמועצה לא תנקוב בתאריך מדוייק כדי שלא להגביל את יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת במשא ומתן מול ישראל. המועצה לא צפויה להפריע לערפאת משום שמרבית 129 החברים תומכים בערפאת ובגישתו כי עדיף להמתין ולראות לאן יתקדם המשא ומתן.

בסקר שערך מכון מחקר באוניברסיטת ביר זית ופורסם ביום חמישי נמצא שלמעלה מ-50 אחוזים מהפלסטינים תומכים בהכרזה על מדינה פלסטינית ב-13 בספטמבר, בניגוד לעמדת ההנהגה הפלסטינית.
 

המשא ומתן יחודש

ובתוך כך, למרות שלא הושגה פריצת דרך בפגישות שערך נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, עם ראש הממשלה, אהוד ברק ועם ערפאת, אמרו אמש (שישי) בכירים פלסטינים כי המו"מ עם ישראל יחודש בימים הקרובים בתיווך אמריקני.

ברק אמר אמש כי אין הוא סותם את הגולל על המו"מ אף על פי שאין הגמשה בעמדותיהם של הפלסטינים. ברק ציין כי אם ערפאת יראה בהצעותיו של קלינטון בסיס למשא ומתן, תשקול ישראל לדון בהן אף שראש הממשלה כבר הודיע לנשיא האמריקני כי הצעותיו אינן מקובלות על ישראל.
 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by