בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק פונה להקמת ממשלה חילונית  
 
 
חדשות נענע 


לאחר שהצהיר בראיונות סוף השבוע על כוונתו להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, יחל מחר במגעים להקמת ממשלה חילונית; החרדים על הרפורמה האזרחית של ברק: הוא זקוק לטיפול נפשי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ראש הממשלה אהוד ברק יחל מחר (שני) במגעים להקמת ממשלה חילונית, לאחר שישוב מועידת המילניום של האו"ם בארצות הברית.
 

בסוף השבוע ביקש אהוד ברק להכין את הקרקע לקראת שינוי סדר העדיפויות של הממשלה, ונשמע אומר בראיונות לכלי התקשורת ובשיחות סגורות כי בכוונתו להפריד את הדת מהפוליטיקה ו`לשבור את הברית הבלתי קדושה בין הימין לחרדים`. ברמה האופרטיבית, אמר ברק כי בכוונתו להפעיל את קווי האוטובוס הציבוריים בשבת ולאפשר למטוסי `אל על` לטוס בשבתות.
 

זקוק לטיפול נפשי

הסיעות החרדיות והדתיות הגיבו בזעם על כוונתו של ראש הממשלה אהוד ברק לכונן מהפכה חילונית-אזרחית ולהפר את הסטטוס-קוו בענייני דת ומדינה, משקטנו הסיכויים להשיג פריצת דרך מדינית במסלול הפלסטיני.

חבר הכנסת הרב אברהם רביץ אמר כי ברק "צריך לקבל טיפול אבחנתי מבחינה נפשית כדי לראות מה קרה לו". "זה שהוא החל לפעול נגד עצמו ונגד הדברים שהוא עצמו אמר - זה כבר טעון בדיקה של אנשי מקצוע", המשיך רביץ.
 
 
יושב ראש סיעת יהדות התורה, חבר הכנסת מאיר פרוש, אמר ש"מסיסמת הבחירות של אהוד ברק, שהוא יהיה ראש הממשלה של כולם, הוא נשאר בקושי ראש הממשלה של מרצ ושינוי".

 

ביקורת גם מבית

יושב ראש סיעת ש"ס, חבר הכנסת אלי ישי, אמר שברק נותן גט כריתות לכל האזרחים המסורתיים והדתיים. "הוא נמצא היום בשוליים הקיצוניים של שינוי, שיביאו אותו לפלג את העם".

לביקורת על הצהרותיו של ראש הממשלה הצטרפה גם תנועת מימד, שאיימה לפרוש מסיעת ישראל אחת ומהממשלה אם תופעל תחבורה ציבורית בשבת.

ביקורת נמתחה על ברק גם מבית. העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח כי בכירים במפלגת העבודה מתלוננים על כך שברק לא נועץ בהם לפני הצהרותיו בדבר הפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by