בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המשא ומתן עם הפלסטינים יתחדש מחר 
 
 
חדשות נענע 

על אף שלא הושגה כל התקדמות בועידת המילניום ימשכו הניסיונות להגיע להסכמה בכל מלבד סוגיית ירושלים. בעזה נמשכת ישיבת המועצה המרכזית של אש"ף, שדנה בדחיית ההכרזה על כינון מדינה עצמאית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל והפלסטינים יפתחו מחר (שני) במשא ומתן אינטנסיבי כדי לנסות ולגבש הסכם בכל הנושאים במחלוקת, מלבד עניין ירושלים שיישאר בינתיים פתוח. השיחות יערכו בדרג צוותי העבודה, בראשות השר שלמה בן עמי ועו"ד גלעד שר מהצד הישראלי, וסעיב עריקאת ומוחמד דחלאן מהצד הפלסטיני. בשיחות ישתתף גם מתווך השלום האמריקני, דניס רוס.
 
 
נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, בא אתמול להיפרד מברק לפני חזרתו ארצה מניו יורק. במחווה יוצאת דופן בא קלינטון למלונו של ברק כדי לא לגרום לראש הממשלה לנסוע לבית המלון של הנשיא ובכך לחלל את השבת.

הפגישה, שתוכננה להימשך חצי שעה אך התארכה לשעה וחצי, הוגדרה "פגישה בין ידידים" והתקיימה בלבוש לא פורמלי. השתתפו בה, מלבד ברק וקלינטון, גם רעייתו של ברק נאווה, ראש המטה ביטחוני מדיני, דני יתום, יו"ר מרצ, יוסי שריד, ששוהה בניו יורק, מזכירת המדינה האמריקנית, מדליין אולברייט והיועץ לביטחון לאומי, סנדי ברגר.

בשיחה לא דנו ברק וקלינטון בעומק סוגיות המשא ומתן אלא החליפו חוויות מפסגת קמפ דיוויד והערכות מצב לגבי עתיד התהליך.

שריד, שהשתתף בפגישה העריך היום (ראשון) כי בימים הקרובים לא יושג הסכם. "אולם שערי המו"מ לא ננעלים והוא ימשך בשבועות הקרובים ואולי יושג הסכם", אמר שריד לגלי צה"ל.
 
מקור ישראלי בכיר אמר אתמול ל"הארץ" כי סירובו של ערפאת לדון בהצעות הגישור האמריקניות ותביעתו לריבונות בהר הבית לא משאירות הרבה מקום לאופטימיות.

גם קלינטון הפגין אתמול את תסכולו כשהצהיר "כל הדבר הזה במזרח התיכון מייאש ממש".

בשעה זו ממשיכה המועצה המרכזית של אש"ף לדון בנושא מועד ההכרזה על המדינה הפלסטינית. המועצה צפויה לאשר את החלטתו של ערפאת לדחות את הכרזת העצמאות ל-15 בנובמבר או ל-1 בינואר.
 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by