בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הנסדא"ק מתחת לקו 4000 הנקודות; מדד הדאו-ג'ונס ירד בכ-0.4 אחוז 

הנסדא"ק מתחת לקו 4000 הנקודות; מדד הדאו-ג'ונס ירד בכ-0.4 אחוז

 
 
חדשות נענע 

את הירידות במדד הנסדא"ק הובילו מניות יצרניות השבבים. במניות הישראליות נרשמה מגמה מעורבת עם נטיה לירידות קלות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מדד מניות הטכנולוגיה האמריקאי, הנסדא``ק, ירד בסוף השבוע בכ-3 אחוזים וסגר על 3,979 נקודות כשהוא חוצה את קו ה-4,000 נקודות בפעם הראשונה מזה שבועיים.
 
הדאו ג`ונס ירד בסוף השבוע בשיעור מתון יותר של %0.35 וסגר על רמת ה-11,261 נקודות. במקביל תחושת אי וודאות בשווקים בארה``ב על רקע הידיעות על האטה כלכלית מלווה את המסחר.
 

'השלווה העולמית' מופרת

הירידות של סוף השבוע בוול סטריט סיכמו שבוע של ירידות וחוסר יציבות. בסיכום שבועי ירד מדד הנסד``ק בשיעור של כ-%6 ובכך מחק את עליות השבוע שעבר והגיע לשיא שלילי בפעם הראשונה מזה כשבועיים כשהאופטימיות ששררה בשוק הולכת ונעלמת ואת מקומה תופסת תחושת אי הוודאות. מקורה של תחושה זו, היא, ככל הנראה, השיא אליו הגיע מחיר הנפט העולמי בסוף השבוע ומאיים להפר את `השלווה העולמית`. אם העליות במחיר הנפט תמשכנה, עלולה האינפלציה בארה``ב לעלות שוב. גם התחזקות הידיעות על האטה כלכלית בארה``ב לא תרמו לרגיעה בשווקים.

את הירידות בנסדא``ק הובילו מניות יצרניות השבבים כבר בפתיחת המסחר. מניות חברת אינטל ירדו בשיעור של %3 וסגרו ברמה של 66.38$, ירידה של %13 השבוע. מניות ספקית האינטרנט !YAHOO ירדה בשיעור של %3 והשלימה ירידה של כ- %26 מאז אמצע אוגוסט. הירידות במניות אינטל ו-!YAHOO משכו את השוק כולו לירידות. הערכות האנליסטים, לפיהן יצרניות השבבים לא תעמודנה בתחזיות הרווח של הרבעון השלישי, תרמו אף הן לאווירת הירידות.
 
 

ירידה במניות הישראליות

מדד מניות התעשיה הדאו ג`ונס ירד בסוף השבוע ב-%0.35 לרמה של 11,261 נקודות. את הירידות הובילו מניות חברת יונייטד טכנולוגיות שאיבדה כ-%2.6 מערכה ונסחרה במחיר 61.78$ המניה. מניית M3 ירדה בכ-%2 לרמה של 89.94$ המניה.

בישראליות נרשמה מגמה מעורבת עם נטיה לירידות קלות. מניית טבע ירדה בשיעור של %1 אולם קיים עדיין פער ארביטרז` של כ-%2.5. מניית קומברס, שהודיעה על גיוס גיוס הון נוסף בחברת הבת, אוליטקום, ירדה בשיעור של %5.8 לרמה של כ-93$ המניה.

ירידה נרשמה גם במניות צ`ק פוינט בשיעור של כ-%4.5, מניית כור ירדה בשיעור של 0.3 אחוז. מניית לנאופטיקס ירדה בשיעור של כ-%4 לרמה של 27.6$ המניה לאחר שבסיכום שבועי עלתה בשיעור חד של כ-%65 ו-3 מיליון מניות שמחליפות ידיים מדי יום. באמצע השבוע שעבר פירסם ג`ורג` גילדר, הנחשב ל`גורו` של מניות הטכנולוגיה, המלצת קניה למניה.

מניות חברת קומפיוג`ן ירדה בשיעור של %0.8 וסגרה במחיר של 15.4$ המניה, זאת לאחר שכבר הגיעה השבוע לשיא של כ-18.5$ המניה. מניות החברה הוערכו מחדש על ידי בנק ההשקעות סטיבנס רוברטסון שנתן המלצת קניה למניות החברה עם מחיר יעד של 35$ המניה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by