בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחירי הנפט יורדים בפחות מדולר לחבית 
 
 
חדשות ביזנס פורטל

בקרטל הנפט, אופ"ק ציפו כי ההודעה על העלאת התפוקה תביא לירידות חדות יותר במחיר לחבית; אנליסטים צופים הקלה משמעותית במחירים לקראת הביקושים בחורף

 
 
 
 
 
 
 
 
 


מחיר הנפט ירד בפחות מדולר לחבית. זאת, בניגוד לציפיות כי מחיר הנפט יירד ב-5 דולר לחבית, בעקבות התחייבות אופ``ק להעלות את תפוקת הנפט ב-%3.2.
 
בישיבת אופ``ק שהתקיימה אתמול, הוחלט להעלות את תפוקת הנפט ב-800 אלף חביות ליום, החל ב-1 באוקטובר. אופ``ק, שמייצרת %40 מתפוקת הנפט בעולם, ביצעה את המהלך מתוך מחשבה שתפוקה גבוהה יותר תוביל לירידת מחירי הנפט בצורה משמעותית.

עד כה, תגובת מחירי הנפט אינה מספקת, והם רשמו ירידה של כ-%3 בלבד. אופ``ק ציפו שמחיר חבית נפט ירד בעקבות העלאת התפוקה ל-32.7 דולר לחבית, בעוד שחבית נסחרת כרגע במחיר של 32.9 דולר לחבית.

בשבוע שעבר אמרו נציגי אופ``ק כי הם שואפים להוריד את מחיר חבית הנפט שעמד אז על 33 דולר, ל-28 דולר.

אנליסטים אינם צופים כי תירשם הקלה משמעותית במחירי הנפט בקרוב. זאת, בין השאר, כי לקראת החורף הקרב, תגבר הדרישה לנפט.

מניות חברות הדלק באסיה יורדות כתוצאה מהירידה הקלה שנרשמה במחירי נפט. מניית חברת הדלק הגדולה ביותר באסיה, פטרוצ`יינה ירדה ב-%3.8. רשמו ירידות גם מניות שתי חברות הדלק המובילות באוסטרליה Broken Hill Proprietary ו-Woodside Petroleum.

מחירי הנפט עלו ב-%31 מאז העלתה אופ``ק את התפוקה ב-1 אפריל השנה. העלאה נוספת של התפוקה שהתבצעה ביוני, נכשלה במיתון עליית מחירי הנפט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by