בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק מציג את עיקרי הרפורמה האזרחית 
 
 
חדשות נענע 

לשכת ראש הממשלה מפרסמת היום פירוט מלא של סעיפי הרפורמה. ברק מנסה לרכך את הרושם הראשוני שנוצר: "לא מדובר במהפכה, אלא בשילוב של קידמה, יהדות ורגישות חברתית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לשכת ראש הממשלה מפרסמת היום (שני) את פרטי סדר היום האזרחי - חברתי שמבקש להנהיג ראש הממשלה, אהוד ברק. ברק מבקש להנהיג צעדים "המתבקשים מהיות ישראל מדינה מודרנית במאה ה-21 תוך שמירה על הצביון היהודי והציוני של ישראל", מסבירים בלשכת ראש הממשלה.
 
 
אחרי הביקורות שספג עם הצגת הרעיון מבקש ברק למתן את הרושם המתקבל. "אין מדובר במהפכה, אלא בשילוב של קידמה, יהדות ורגישות חברתית. הצעדים יעשו בדו שיח ותוך דיאלוג ושותפות, אין מדובר במאבק בין דתיים לחילוניים.

בניסיון לרכך את התנגדות הדתיים אומר ברק כי הוא תומך בקיומה של אמנה, שעל ניסוחה יישבו צוותים של חילוניים ודתיים. עבודתם של הצוותים תילקח בחשבון בצעדים האזרחיים - חברתיים שייעשו.
 

עיקרי סדר היום האזרחי - חברתי

זהו פירוט סדר היום האזרחי - חברתי שברק מבקש להנהיג כפי שמפרסמת היום לשכת ראש הממשלה.

טיסות אל על בשבת - ברק סבור שלא ימצא קונה שיסכים לרכוש חברת תעופה שלא טסה 15 אחוז מהזמן. לפיכך, עם יישום תהליך ההפרטה, שממילא תוביל לקיום טיסות בשבת, על המדינה לבחון הפעלת טיסות בשבת שיגדילו את התמורה למדינה בעת המכירה.

רישום זוגיות - התקנת תקנות שיאפשרו למאות אלפי ישראלים, שנבצר מהם להינשא על פי ההלכה, לרישום זוגיות בארץ. כל זאת מבלי לפגוע בזכותם של אלה הרוצים להינשא רק על פי כללי הרבנות. ברק סבור שאין זה הגיוני ואין זה נכון להכריח את אותם ישראלים שמנועים בחתונה על פי ההלכה לצאת ולהינשא במדינה אחרת.

נסיעת אוטובוסים בשבת - "הכוונה היא לא לפגוע בדתיים אלא בצורך חברתי עמוק להעניק זכויות והזדמנות שווה לכל האזרחים", מדגיש ברק. כך שגם אדם שאין ברשותו רכב פרטי יוכל ביום החופשי היחידי בשבוע לנוע בחופשיות. עולים חדשים, זוגות צעירים, קשישים, משפחות חד הוריות ותושבי שכונות ועיירות פיתוח שאין ברשותם רכב פרטי ייהנו מתחבורה ציבורית בשבת. הדבר ימומש מבלי לכפות דבר על האוכלוסייה הדתית או החרדית ותוך שמירת יכולתם של אוכלוסיות אלה לקיים את השבת על פי אמונתן.
 
 
חוקה - על מנת להציב את המדינה בשורה אחת עם הנאורות שבאומות העולם מתבקשת השלמת חוקה, שמתבקשת גם מקווי היסוד של הממשלה. עד כה הושלמו 11 חוקי יסוד ודרושים רק עוד חוקי יסוד בודדים כדי להשלים את המהלך כולו.

סעיף הלאום - מחיקת הסעיף תגביר את שוויון הזכויות וההזדמנויות לכל ותסייע בסגירת הפערים.

סגירת משרד הדתות - צעד המתבקש מזה שנים רבות לאור דוחות מבקרי המדינה השונים ונוכח הפגמים שנתגלו בהענקת השירותים על ידי משרד זה. "סגירת המשרד, הנתמכת בידי החשובים והגדולים שברבני ישראל, תשפר את שירותי הדת הניתנים ותחסוך סכומים ניכרים לקופת הציבור", אמר ברק.

מכנה משותף לילדי ישראל - יצירת תוכנית חובה אחידה שתכלול מתמטיקה, אנגלית, אזרחות, מדעים וכן רקע במורשת היהודית בבתי הספר החילוניים, אשר תשולב בכל מערכות החינוך הנתמכות על ידי המדינה. "התוכנית תמנע פערים העלולים להיווצר בהעדר המכנה המשותף ותיצור הזדמנות שווה לכל", אומר ברק.

שירות לאומי - בחינה כוללת של אפשרות ליישום הדרגתי של שירות לאומי לכל. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by