בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הוכח: די בסיגריות בודדות כדי להתמכר  

הוכח: די בסיגריות בודדות כדי להתמכר

 
 
איי.פי.


במחקר בו השתתפו 681 נסקרים בגילאי 12-13 נמצא, שעבור מעשנים מסוימים, די במספר ימים כדי להתמכר לניקוטין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדענים מאשרים את החשד של המעשנים שמעולם לא הוכח: מספר סיגריות מספיקות כדי לגרום למעשן להתמכר.
 
שנים רבות ניסו מומחים לקבוע כמה סיגריות דרושות על מנת לגרום למעשן להתמכר, אומר ד"ר ריכרד הורט, מומחה להתמכרות לניקוטין. "התשובה הנכונה ביותר היתה בין שנה לשנתיים", אומר הורט, שלא נטל חלק במחקר האחרון. "היה חשד שאנשים רבים מתמכרים מהר מאוד, אך זוהי העדות המוצקה הראשונה שזה קורה".
 

שלושה סוגים של מעשנים

לפי המחקר, כמה נערים בגיל 12 עד 13 התמכרו תוך מספר ימים מאז עישנו את הסיגריה הראשונה.

הורט מקווה, שהממצאים יסייעו למדענים להבין טוב יותר את המרכיבים הביולוגיים של ההתמכרות לניקוטין ויבססו את הסברה לפיה אנשים מסוימים עשויים להתמכר ביתר קלות.

במחקר שנערך באוניברסיטת מסצ`וסטס ב-1998 עקבו החוקרים אחר הרגלי העישון של 681 נסקרים בגילאים 12 ו-13, משבעה בתי ספר באזור.

על אף שכמה אנשים שמעולם לא עישנו על בסיס יומיומי עשויים לגלות קשיים בגמילה, ההנחה לפיה מעשנים מתמכרים לניקוטין רק לאחר עישון כמות גדולה של סיגריות משך זמן רב זכתה לאישור חלקי: לפי ממצאי המחקר, אנשים מסוימים יכולים לעשן כחמש סיגריות ביום משך שנים רבות ולא להתמכר. ובכל זאת, מבהירים החוקרים, מעולם לא הוכח שעישון על בסיס יומיומי הוא הכרחי להתמכרות.

המדענים משרטטים שלושה סוגים של מעשנים: המתמכרים במהירות; המתמכרים בהדרגה - לאחר שהפכו למעשנים קבועים; והלא-מתמכרים - שיכולים לוותר על ההרגל.

כמו-כן אומרים החוקרים, ייתכן שמתבגרים רגישים יותר לניקוטין ושההתמכרות אורכת זמן רב יותר אצל אנשים שמתחילים לעשן בגיל מאוחר יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by