בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק פועל במקביל: המשך המו"מ ונסיון להרכיב ממשלת אחדות 
 
 
חדשות נענע 

ראש הממשלה ינסה למצות בימים הקרובים את המו"מ עם הפלסטינים עד תום. אם יבין שאין סיכוי להתקדם ינסה להרכיב קואליציה יציבה, גם במחיר של חזרה מההבנות שהושגו בקמפ דיוויד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, העריך היום (שלישי) בוקר כי הסיכויים להקמת ממשלת אחדות הם נמוכים, משום שכרגע עמדות הממשלה לא מקובלות על הליכוד. אולם המצב עשוי להשתנות אם בזמן הקרוב יתברר כי לא ניתן להתקדם יותר במו"מ עם הפלסטינים, הוסיף ברק.

 
ברק מתכוון בימים הקרובים לפעול בשני מישורים מקבילים: המשך הניסיונות להתקדם עם הפלשתינים, וניסיון להרכיב ממשלת אחדות מורחבת. אם אכן יסכים הליכוד להצטרף לממשלתו של ברק, יציע ראש הממשלה גיבוש של הבנה מוקדמת על התנאים לחידוש התהליך המדיני עם הפלסטינים.

"לראש הממשלה אין עוד הרבה זמן להחליט", אמר אמש (שני) ל"מעריב" גורם המקורב לברק. "אבל ברק ימשוך את הרכבת הקואליציה עד לרגע האחרון בו יבין סופית שהמו"מ המדיני מת לחלוטין. אז יחליט על הרכב הקואליציה. אם יהיה לו ניצוץ תקוה שהתהליך המדיני לא מת, זה יהיה בקדימות ראשונה. אחר-כך התהליך יתחיל בליכוד, אחר כך מרצ, שינוי והסיעות הקטנות. אחר כך הסיעות הדתיות כשש"ס כמעט מחוץ לתמונה, אם כי גם היא תקבל הזמנה מנומסת".

מקור מדיני אמר אמש ל"הארץ" כי "אין בעיה לחזור ממה שהיה בפסגת קמפ-דיוויד, כיוון שלא הבטחנו כלום ולא נתנו כלום. ממשלת ישראל היתה מוכנה לדון (בהצעות הגישור האמריקאיות) ותהיה מוכנה בעתיד. הדיון המקדים בממשלה יקבע את אופי העמדות".

עוד טוען המקור כי על-פי הערכתו של ברק, גם הליכוד מעוניין בהמשך התהליך המדיני, ולא ינסה לגבש מצע מדיני המנותק מן המציאות.

ברק סבור כי העומדים בראש הליכוד ובמפלגת ישראל בעליה ימצאו קושי להסביר לבוחריהם מדוע דחו הצטרפות לממשלה הנושאת את הדגל האזרחי-חברתי.

ברק, ששב אמש לישראל מניו-יורק, ינסה להרכיב קואליציה יציבה, וזאת, לקראת פתיחת מושב הכנסת ב-30 באוקטובר. לדידו, רק קואליציה רחבה דיה תצליח להדוף הצעות אי-האמון, לאשר את תקציב המדינה ותמנע את החוק לפיזור הכנסת, כמו גם חוקים אחרים שעברו ועשויים לעלות לקופת המדינה מיליארדים רבים.

 

בן אליעזר נועד עם שרון

אמש נפגשו שר התקשורת, בנימין בן אליעזר, עם יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון, בביתו של שרון בחוות השיקמים.

שרון דאג להזמין לפישה גם את ח"כ רובי ריבלין, את שני בניו, את כלתו ונכדו - על מנת שבליכוד לא יחשדו בו שהוא מנהל מגעים לצירוף המפלגה לממשלה.

שרון אמר בפגישה כי אם ברק יחזור בו מפורשות מהעמדות שהציג במו"מ עם הפלסטינים ומנמק אותן בטקטיקה בלבד - ייתכן שיהיה מקום לדבר על שיתוף פעולה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by