בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש עיריית אושוויצים: עזרו לנו לסגור את הדיסקוטק הסמוך לאושוויץ  
 
 
רויטרס

פנה בבקשה לסיוע כלכלי, שיאפשר העברת הדיסקוטק, הסמוך למחנה המוות וממוקם במפעל עורות לשעבר, בו הועבדו אסירים בכפייה וחלקם מתו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיריית אושוויצים פנתה אמש (שני) בבקשה לסיוע כלכלי, שיסיים את המחלוקת סביב שימוש מסחרי בנכסים הסמוכים למחנה המוות הנאצי באושוויץ. במפעל עורות הסמוך למחנה ההשמדה, ושבו הועבדו האסירים בעבודות כפייה וחלקם מתו, הוקם דיסקוטק.
 
ראש העיירה ג`וזף קרווזציק אמר לקבוצת מפגינים יהודיים, שאפשר יהיה להקים את הדיסקוטק במקום אחר, כפי שהציעה ממשלת פולין. אולם - הסביר קרווזציק - הרשויות המקומיות נזקקות למימון, או מהממשלה או מארגונים בינלאומיים, כדי לפצות את הבעלים או לקנות את הבניין והקרקע.
 
 
"אנו בטוחים שבעיה זו תיפתר. אך העיירה שלנו זקוקה לעזרה", אמר קרווזציק למפגינים, והמשיך באומרו כי "הממשלה המקומית חלשה מדי כדי לקנות נכסי נדל"ן שסומנו בדם ובסבל".
 

הבעלים: קודם כל נחזיר את ההשקעה

הרשות המקומית דוחה את טענות היהודים על חילול קדושת השואה, בהסבירה כי הבניין מרוחק כקילומטר ומחצה ממחנה ההשמדה וממילא נמצא מחוץ לאזור בו פעילויות שעשויות לפגוע בזכרון קורבנות מחנה הריכוז אסורות. הממשלה הפולנית מסרה, שאינה יכולה להורות על סגירת הדיסקוטק, כיוון שהוא נמצא בשטח פרטי.

הבעלים של הדיסקוטק, שזוכה לפופולריות רבה בקרב הצעירים באזור, הודיעו שאינם מתכננים לסגור את הדיסקוטק כעת, כיוון שהם רוצים, לפני הכל, להחזיר את ההשקעה. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by