בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אירופה: גל המחאה נגד מחירי הדלק ממשיך להתפשט 
 
 
חדשות  נענע

בבלגיה ובאיטליה הצטרפו הנהגים למחאה בבריטניה ובגרמניה נגד מחירי הדלק הגבוהים. ביארלנד עומדים להצטרף לגל המחאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בצרפת, בה החל גל המחאה כנגד מחירי הדלק, נרגעו הרוחות אמנם לאחר שהממשלה נכנעה והסכימה לסבסד את מחירי הדלק, אולם המהפכה הצרפתית עוררה את שאר מדינות אירופה וגל המחאה הולך ומתרחב.
 
בגרמניה ממשיכים נציגי נהגי המשאיות לחסום כבישים ולנסות לעצור את אספקת הדלק הסדירה. בבלגיה חסמו אתמול (שני) כמאה מובילים ונהגי משאיות את מרכז בריסל ואת שערי בית הזיקוק הראשי בדרום המדינה.
גם באיטליה התחילו נהגי המשאיות ונציגי המובילים בפעולות מחאה דומות ובאירלנד הודיעו המובילים כי הם יפתחו במאבק דומה בשבוע הבא.

בינתיים בבריטניה מורגש מחסור חמור בדלק לאחר שהמובילים חסמו את פעילות בתי הזיקוק הגדולים ומחסני הפצת הנפט המרכזיים, והביאו לשיתוקם.

המחאה ברחבי בריטניה הולכת ומתפשטת כשנהגי המשאיות מפריעים לתנועה בכבישים הראשיים באנגליה וסקוטלנד. בפלימות הודיעו הדייגים כי בכוונתם להצטרף לחקלאים בניסיונות למנוע את העברת הדלק מהמאגרים. גם נהגי המניות מתכוונים להצטרף למאבק ונהגי המוניות בליברפול כבר הודיעו כי הם עומדים לגרום לשיבושי תנועה קשים על ידי נסיעה במהירות הקרובה לאפס ברחובות המרכזיים, בשעת העומס.

ממשלות גרמניה ובריטניה נחושות בעמדתן שלא להכיכנע ללחצים, כפי שעשתה ממשלת צרפת. טוני בלייר, ראש ממשלת בריטניה, אומר כי "לא נשנה מדיניות עקב מצור ושביתות. זו לא הדרך הבריטית".

הבי.בי.סי מדווח כי בלייר הטיל את האחריות לאספקה סדירה של דלק על חברות הדלק במדינה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by