בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוטל המיזוג בין בורסות לונדון ופרנקפורט 

בוטל המיזוג בין בורסות לונדון ופרנקפורט

 
 
חדשות  נענע

זאת בשל התנגדות בעלי המניות של בורסת לונדון; המיזוג אמור היה להביא להקמתו של שוק פאן-אירופאי בשם iX; בתגובה בורסת פרנקפורט שוקלת להתאחד עם בורסת מדריד או בורסת מילאנו בכדי לקנות יחדיו את הבורסה של לונדון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בורסת לונדון החליטה לסגת מהתכנית להתמזג עם בורסת פרנקפורט, לאחר שלא גייסה מספיק תמיכה בקרב בעלי המניות ליוזמה. החלטתה של בורסת לונדון, על רקע מיזוגים בבורסות באירופה, משאירה את עתידה בערפל.
 
היוזמה לאיחוד בין לונדון לפרנקפורט גררה ביקורת על-ידי בעלי המניות, כבר מהרגע הראשון שפורסם על כך במאי השנה. עיקר הביקורת שלהם נסב סביב חששות רגולציה, וסביב פיצול ההון בין שתי הבורסות.

לפני כשבועיים, הציעה ,OM Gruppen המפעילה את הבורסה בשטוקהולם, לקנות את הבורסה הלונדונית ב-1.2 מיליארד דולר, כתגובה ליוזמת המיזוג בין הבורסות של לונדון ופרנקפורט. הצעת OM העמיקה ספקות בלונדון בדבר כדאיות העסקה עם פרנקפורט.

בעקבות הצעת בורסת שטוקהולם, ניסו בורסות לונדון ופרנקפורט להביא את בעלי המניות בהן להצביע בעד המיזוג, שאמור היה להביא להקמתו של שוק פאן-אירופאי בשם iX.

כיום אומרים ב-OM כי הביטול המפתיע של עסקת לונדון-פרנקפורט מהווה נצחון עבורם. בורסת פרנקפורט מסרה בתגובה כי תשקול להתאחד עם בורסת מדריד או בורסת מילאנו בכדי לקנות יחדיו את הבורסה של לונדון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by