בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הנאסד"ק ירד ב-1.2%, הדאו ג'ונס עלה ב-0.34% 

הנאסד"ק ירד ב-1.2%, הדאו ג'ונס עלה ב-0.34%

 
 
ביזנס פורטל

הנאסד"ק ירד לשפל הנמוך ביותר מאז 11 ב-אוגוסט; מגמה מעורבת במניות הישראליות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מדד הנאסד``ק ירד אתמול ב-%1.2 לרמה של 3,849.5 נקודות והגיע לשפל הנמוך ביותר מאז 11 באוגוסט. זאת, בעקבות הירידות במניות הטכנולוגיה. הדאו ג`ונס, לעומת זאת, שיפר ב-%0.34 והגיע לרמה של 11,232 נקודות. יותר מניות רשמו אתמול ירידות מאשר עליות.
 
הנאסד``ק המשיך לרדת אתמול, כשהמשקיעים מפגינים חשש, שמניות הטכנולוגיה לא יעמדו בציפיות לצמיחה. הירידה האחרונה בנאסד``ק, היתה בניגוד לתחזיות, שהגרוע ביותר בחודש ספטמבר כבר נמצא מאחוריו. בגיזרת מניות הטכנולוגיה רשמה סיסקו סיסטמס ירידה של 3.8 אחוזים, כשהיא נחלשת זו הפעם השלישית מאז חודש מאי. סאן מיקרו סיסטמס ירדה ב-0.8 אחוז ואורקל ב-4.9 אחוזים.
 

מגמה מעורבת בישראליות

בין הסיבות העיקריות לנפילת המניות נמנית העלייה במחירי הנפט. עלייה זו סתרה את התחזיות שהמחירים ירדו, בעקבות החלטת אופ``ק להעלות את התפוקה ב-800 אלף חביות ליום. סיבה נוספת היא התאריך המתקרב לפרסום הדוחות הרבעוניים. 15 חברות כבר הודיעו בשבוע האחרון כי הרווחים שלהם ירדו מתחת לתחזיות המוקדמות. הצפי הוא שחברות רבות נוספות יעלו ממצאים דומים. כך, למשל, ספקית הציוד לשבבי PRI רשמה ירידה חדה של 39.4 אחוזים בעקבות ההודעה כי רווחי הרבעון הנוכחי הם נמוכים מהמצופה.

מנגד, מניית יצרנית JPM שעלתה בשבועות האחרונים, המשיכה לטפס ב-9.5 אחוזים. זאת, לאחר שאתמול נודע, כי צ`ייס מנהטן בנק מתכוון לרכוש את החברה. אך מניית הבנק ירדה ב-0.6 אחוז. זאת, מכיון שעם הרכישה ישנה הבנק את מסורת התפקוד שלו שנמשכת מאז המאה התשע-עשרה. יצרנית המחשבים והמדפסות היולט פקארד רשמה אתמול ירידה של 2.6 אחוזים.

במניות הישראליות נרשמה מגמה מעורבת: בין העולות נמנות ארית עם עלייה חדה של 13.6 אחוזים, אלקטרוניק פיול 10.4 אחוזים וצ`ק פוינט 1.95 אחוז. בין היורדות היו הרמוניק עם 6.4 אחוזים, קומברס עם 1.5 אחוזים ורודוויז`ן עם 2.4 אחוזים.

פערי הארביטראז` מייצגים גם הם מגמה מעורבת. אלקטרוניקס פתחה פער חיובי עצום של 25.2 אחוזים וארית פתחה פער של 3.4 אחוזים. פערים שליליים רשמו, בין היתר, דור אנרגיה עם 9.6 אחוזים, הכשרת
היישוב עם 3.8 אחוזים ואשד רובוטק עם 3.5 אחוזים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by