בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נהגי המשאיות בארץ מאיימים 'לשתק את המדינה' 
 
 
חדשות  נענע

לא רק באירופה: בעקבות הכוונה לייקר שוב את מחירי הבנזין והסולר במוצאי שבת מתכוונים נהגי המשאיות המוניות והאוטובוסים הפרטיים למנוע הובלת דלק לתחנות ולחסום צירי תנועה מרכזיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נהגי המשאיות בישראל עומדים להצטרף למחאה השוטפת את אירופה ולפתוח במסע מחאה כנגד עליית מחירי הדלק. גבי בן הרוש, יו"ר מועצת המובילים אומר כי "אי אפשר לחיות יותר עם עליית מחירי הדלק. נצא לכבישים ונשתק את המדינה" הוא מבטיח.
 
נהגי המשאיות יוצאים נגד העלייה במחירי הסולר, שעומדים לעלות שוב במוצאי שבת בכ- 11.5 אחוז - ובכך יכפיל את מחירו מתחילת 99 וישלים עלייה של כ- 25 אחוז מתחילת השנה. מחיר הבנזין צפוי לעלות בכאחוז וחצי.

"מעריב" מדווח הבוקר (חמישי) כי נהגי המשאיות מתכוונים להתחיל בפעולות המחאה ביום שלישי, אם הממשלה לא תסכים לספוג את עליית מחירי הדלק. על פי התוכנית יחלו נהגו המשאיות, המוניות והאוטובוסים הפרטיים לחסום את היציאות והכניסות ממסופי הדלק בפי גלילות, אשדוד, הרצליה, ירושלים וחיפה ובנוסף יחסמו את הכניסה והיציאה מבתי הזיקוק בחיפה ובאשדוד.

מדובר בכ- 80 אלף כלי רכב שיגויסו למאבק, ובנוסף לחסימת מקורות הדלק מתכוונים לחסום צירים מרכזיים ברחבי הארץ. נציגי המובילים אומרים כי אם אכן יועלה מחיר הדלק "מה שקורה בבריטניה זה משחק ילדים לעומת מה שיקרה כאן".

ראשי מועצת המובילים אמורים להפגש היום עם שר התחבורה, אמנון ליפקין-שחק ולדרוש ממנו כי הממשלה תספוג את ההתייקרות. במידה והממשלה לא תעשה זאת הם יחלו במאבק כי "אין לנו מה להפסיד" כדברי הרוש, שהוסיף כי "אני מקווה שהציבור בארץ ילמד מהציבור באירופה ויהיה סלחני כלפינו".

ראש מנהל הדלק במשרד התשתיות, יואב ערמוני, אומר בתגובה כי הממשלה אינה אמורה לסבסד את מחירי הדלק, והעלייה הצפויה "מחיר מוצרי הדלק צריכים לשקף את המחיר הבינלאומי בשווקים בעולם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by