בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב זימנה את הפלסטינים והישראלים לשיחות נפרדות  
 
 
רויטרס


בן עמי בנאום בפני הארגונים היהודיים האמריקניים: לא ברור אם לערפאת האומץ לעשות את הצעד האחרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ארצות הברית הזמינה את צוותי השיחות הישראלי והפלסטיני לשיחות נפרדות בניו יורק במאמץ לקדם את תהליך השלום. כך הודיע אמש (רביעי) ממלא מקום שר החוץ שלמה בן עמי.
 
"צוות השלום האמריקני", אמר בן עמי לכתבים בניו יורק, "החליט לזמן את שני הצדדים לשיחות נפרדות עם הצוות האמריקני במטרה לנסות ולהרכיב חבילה, שתראה אם יש פלטפורמה להסכם או שבלתי אפשרי להגיע להסכם".
 

אולברייט רומזת: המפתח בידי ערפאת

בנאום בפני הארגונים היהודיים הביע שר החוץ בפועל ספק בסיכויים להתגבר על המכשולים המונעים הסכם עם הפלסטינים. "זו עדיין חידה עבורנו האם לערפאת האומץ לעשות את הצעד האחרון", אמר בן עמי. גם מזכירת המדינה מדלן אולברייט רמזה שהמפתח נמצא בידי ערפאת. "בגלל האומץ והחזון של ראש הממשלה ברק בקמפ-דיוויד, הצדדים התקדמו באופן חסר תקדים", אמרה אולברייט, מבלי להזכיר את ערפאת.

הערב ייפגש בן עמי ייפגש עם מזכירת המדינה האמריקנית מדלן אולברייט לארוחת ערב בניו יורק, בעוד שליח השלום דניס רוס צפוי להיפגש עם בכירים פלסטינים בעיר. הפגישות בניו-יורק מבטלות, ככל הנראה, לעת עתה את תוכניותיו של רוס להגיע לאזור.

דיפלומטים אמריקניים ביקשו להנמיך את הציפיות מהזמנת שני הצדדים לשיחות ולהמעיט מחשיבות הפגישות. מקור מדיני בכיר אמר, שהיומיים הקרובים יהיו קריטיים לסיכויי הצלחת מאמצי התיווך האמריקניים.
 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by