בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חוקרים: שומן הגוף דווקא בריא 
 
 
חדשות  נענע

חוקרים בריטיים גילו שהשומן בגוף האדם אינו מזיק ומיותר כפי שחשבנו, אלא מהווה דווקא חלק חשוב בפעילות תקינה של הגוף והמערכת החיסונית

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הייתכן כי אנחנו מגיעים לסוף עידן הדיאטות החריפות ומראה הטוויגי? לאחר שנים בהם מזהירים אותנו שוב ושוב מפני השמנה, מרגילים אותנו לאכול מוצרים בעלי תכולת שומן השואפת לאפס ומעודדים אותנו לחיות במשטר של דיאטה חסרת טעם תמידית - אומרים כעת החוקרים כי ייתכן שבאמת קצת הגזמנו, ובעצם שומן זה לא דבר כל כך רע. האמת - בכלל לא רע. אפילו טוב.
 
חוקרים בריטיים אומרים כי יש להתייחס לשומן כאל איבר בגוף, ולא כאל רקמה מיותרת. "שומן הוא איבר" אומר סיימון קופאק, מבית הספר המלכותי לרפואה בלונדון, "אנחנו צריכים להתייחס אליו פחות או יותר כמו לכבד".

החוקרים גילו כי בניגוד לכל מה שחשבנו עד כה, השומן דווקא עוזר לגוף לתפקד כראוי. מתברר כי שומן עוזר לגוף לשמור על העצמות ועל איברים חיוניים, עוזר בהסדרת הורמונים והמערכת החיסונית, ומסייע בפעילות תקינה של מערכת הרבייה של הנשים.

החוקרים גילו כי שומן אחראי לייצור הורמון חשוב ביותר, לפטין, המהווה אלמנט חשוב בתקשורת הגוף עם המוח. סטיב אוריילי, מאוניברסיטת קמברידג`, אומר כי גילוי הלפטין מגלה כי "השומן הוא הרבה יותר חכם ממה שחשבנו".

מתברר ששומן מסייע לגוף בוויסות רמת האנרגיה, בהעברת מידע חשוב למוח, ובנוסף אף מסייע למערכת החיסונית.

הבי.בי.סי מדווח כי החוקרים טוענים כי הלפטין שמייצר השומן מהווה חלק מרכזי וחשוב במלחמה בזיהומים, שכן הוא שייך למשפחת ההורמונים המווסתים את פעילות המערכת החיסונית.


ימי הרנסאנס חוזרים?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by