בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שוחרר מהכלא מדען האטום שהואשם בפגיעה בבטחונה של ארה"ב 
 
 
חדשות נענע 

למרות שבית המשפט קבע כי נעשה למדען עוול וכי לא מדובר בפרשת ריגול לא מתכוונת שרת המשפטים האמריקנית, ג'נט רינו, להתנצל בפניו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדען האטום, וון הו לי, שהואשם בפגיעה בבטחונה של ארה"ב, שוחרר לאחר 279 ימים במעצר בחשד למסירת סודות גרעין אמריקניים.
 
לי פוטר בשנה שעברה מהמעבדה הלאומית של לוס אלמוס, שם עבד במחלקה סודית ביותר שכונתה: "מחלקה X". הוא פוטר בטענה שסין מרגלת באמצעותו אחרי הנעשה במעבדה.

לי נעצר, נחקר והוחזק בכלא בתנאי בידוד קשים בטענה שהוא מהווה סיכון לבטחון המדינה.

לי (60), הודה בסעיף פעוט אחד של כתב האישום שהתייחס להורדת קובץ סודי, העוסק בעיצוב נשק גרעיני, לתוך מחשב לא מאובטח במעבדת האטום הלאומית בלוס אלמוס.

כחלק מעיסקת הטיעון לשחרורו חתם לי על הצהרה בשבועה בה הוא מצהיר שמעולם לא התכוון להזיק לבטחונה של ארצות הברית ומעולם לא העביר סודות למדינה אחרת. בתמורה הסכימה התביעה לבטל את 58 סעיפי האישום, מתוכם 40 שייחסו לו כוונה לפגוע בארצות הברית.

השופט גזר על לי עונש מאסר המקביל לזמן שכבר שהה בכלא וכך שוחרר מדען האטום לחופשי. "אני מתנצל בפניך באפן אישי", אמר השופט ללי. "היחס שזכית לו בכלא אינו הוגן ואף משפיל".

אקדמאים אמריקניים דורשים כעת לחקור את הממשל על הדרך בה טיפל בפרשה. תומכיו של לי וקבוצות אמריקניות ממוצא אסייתי טוענים כי כל אשמתו של לי היתה במוצאו.

שרת המשפטים של ארצות הברית, ג`נט רינו, אמרה לפני שעה קלה כי לא תתנצל בפני לי למרות שבית המשפט קבע כי אין מדובר בפרשת ריגול או אפילו קרוב לזה.

רינו הכחישה את הטענות של משפט על רקע גזעני ואמרה כי היא לא מתביישת מהדרך בה התנהלה חקירת הפרשה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by