בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התקפה חריפה של הרמטכ'ל מופז על סגנו היוצא דיין 
 
 
חדשות  נענע

בטקס החילופים מתח מופז ביקורת קשה על האלוף דיין לעיני הצמרת הביטחונית של המדינה ובני משפחתו של דיין. "לא היה ביננו אמון", אמר מופז, "אני אודה לך על שירותך רק כשתפשוט מדים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התקפה חסרת תקדים של הרמטכ"ל, רא"ל שאול מופז, על סגנו היוצא, האלוף עוזי דיין. הבוקר נערך טקס החילופים בין מופז לבין האלוף משה (בוגי) יעלון, ובמהלך הטקס, האשים הרמטכ"ל את דיין בהתנהגות חסרת אמינות.

הדברים מפורסמים באתר האינטרנט של העיתון "הארץ". לפיהם זעם מופז על העובדה שדיין יכהן כראש המועצה לביטחון לאומי כלובש מדים. "לא היה אמון ביננו, הגענו למצב שאי אפשר לעבוד ביחד. אני אודה לך על שרותך רק כשתפשוט מדים", אמר מופז.

ככל הניראה, דיין בשיתוף עם ראש הממשלה אהוד ברק פנו ליועץ המשפטי לממשלה במטרה לבדוק האם דיין יכול לכהן כראש המועצה לביטחון לאומי כשהוא לובש מדים. הדברים נעשו ללא ידיעתו של מופז.

על פי ההערכות בקרב הצמרת הביטחונית, דיין ביקש להבטיח כי לא יגיע להתמודדות על תפקיד הרמטכ"ל הבא בעוד שנתיים מעמדה נחותה מזו של האלוף יעלון, שיכהן עד אז בתפקיד סגן הרמטכ"ל.

דבריו של מופז כנגד דיין נאמרו מול בני משפחתו של דיין ומול הצמרת הביטחונית שהגיע להשתתף בטקס חילופי האלופים. בתגובה, אמר דיין לרמטכ"ל בציניות כי "בצבא צריך להקפיד על כבוד האדם, וזה מתחיל מבית". יצויין, שערך כבוד האדם הוא חלק מהקוד האתי שגיבש הפרופסור אסא כשר.

הטקס עצמו הסתיים באווירה קשה ביותר, כשחלק גדול מהמשתתפים היו המומים נוכח דבריו של הרמטכ"ל מופז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by