בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון: אין פריצת דרך במו"מ אך אין מקום לייאוש 
 
 
חדשות נענע 

נשיא ארה"ב הביע את סיפוקו מעצם העובדה שהצדדים עובדים. בן עמי פסל אמש את רעיון הריבונות המוסלמית בהר הבית אך הפלסטינים לא מוותרים על הרעיון. השיחות בין הצדדים צפויות להתחדש בקרוב באזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, אומר כי לפי שעה לא הושגה פריצת דרך במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, עם זאת ציין הנשיא האמריקאי כי אין מקום לייאוש. "כולם עובדים קשה ואנחנו צריכים להיות מעודדים מעצם העובדה שהצדדים עובדים", אמר קלינטון.
 

ממלא מקום שר החוץ, שלמה בן עמי, אמר אמש (שישי)כי הצעתו של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, להחיל ריבונות מוסלמית במקומות הקדושים בהר הבית אינה מתקבלת על הדעת ואינה מהווה בסיס לפתרון המחלוקות בין ישראל והפלסטינים בירושלים.

בן עמי אמר לכתבים במרכז האו"ם בניו יורק, שמבחינת ישראל "ריבונות פלסטינית או ריבונות מוסלמית זה אותו הדבר. לפיכך, הרעיון הזה אינו נראה כהתחלה של פתרון הבעיה".

בתוך כך, נביל שעת, חבר צוות המו"מ הפלסטיני, אמר כי רעיון הריבונות המוסלמית הוא אלטרנטיבה לתביעה הפלסטינים לריבונות פלסטינית על המקומות הקדושים. שעת` הוסיף כי השיחות עם ישראל יתחדשו בקרוב באזור.

בכיר נוסף ברשות, מוחמד דחלאן אמר לכתב סוכנות רויטרס כי האמריקנים שמעו את עמדות שני הצדדים ועתה הם יגבשו נוסחאות משלהם לפתרון המחלוקת.

מגלי צה"ל נמסר כי ההנהגה הפלסטינית תקפה אמש את ישראל באומרה כי ראש הממשלה, אהוד ברק, מתחמק מדיון במחלוקות. ההנהגה הפלסטינית הביעה את תמיהתה מכך שהממשל האמריקני חולק שבחים לברק על רצינותו במו"מ כאשר הוא זה שאחראי לקיפאון בתהליך.

ערפאת אמר בישיבת ההנהגה אמש ברמאללה כי לפלסטינים אין טעם לדון בהצעות הישראליות כי הן חורגות מהחלטות האו"ם 242 ו- 338.


 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by