בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתיחות במפרץ הפרסי העלתה את מחירי הנפט לשיא מזה 10 שנים 
 
 
חדשות נענע 

חבית נפט עולה היום 36 דולר. הערכות שקלינטון לא ישחרר נפט ממאגרי החירום כדי להוריד מחירים בארה"ב, מתיחות במפרץ הפרסי והוריקן שעושה דרכו אל קידוחי הנפט במפרץ מקסיקו גרמו לעלייה במחיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחירה של חבית נפט בארצות הברית קפץ אמש (שישי) למחיר שיא מזה עשר שנים - 36 דולר. דברים שאמר נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, מתיחות עם עירק וסופת הוריקן במפרץ מקסיקו תרמו לקפיצה במחיר.
 
קלינטון ענה לכתבים שבטווח הקרוב אין לאזרחי ארה"ב צורך לדאוג שמא האמרת מחירי בנפט יובילו את כלכלת המדינה למיתון. קלינטון דחה השוואות בין המצב כיום למשבר הנפט בשנות ה-70.

בבורסות פירשו את דבריו של קלינטון בכך שנשיא ארה"ב אינו מתכוון לשחרר נפט ממאגרי החירום של המדינה כדי להוריד את מחירים, והדבר הקפיץ את מחיר חבית הנפט ל-36 דולר .

גורם נוסף שתרם לעלייה במחירי הנפט הוא המתיחות במפרץ הפרסי. עירק טוענת, כמו לפני מלחמת המפרץ, כי כוויית גונבת ממנה נפט סמוך לגבול ביניהן. העירקים הזהירו כי הם יינקטו צעדים, אותם לא פירטו. כוויית הכחישה את האשמות, ארה"ב הזהירה את עירק והמתיחות שבה למפרץ.

גורם שלישי שתרם לעליית המחירים הוא הוריקן שצפוי לפקוד את מפרץ מקסיקו ביום שני ולאיים על קידוחי הנפט והגז במקום.

ברחבי אירופה מתרחבת המחאה נגד מחירי הדלק. אל השובתים הצטרפו נהגי משאיות בספרד, פולין ואירלנד. נהגי משאיות בכמה ממדינות סקנדינביה ומהונגריה מאיימים להצטרף אף הם לשביתה.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by