בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן-עמי: הזמן אוזל - הגיע רגע האמת  
 
 
רויטרס

'אנחנו רוצים שלום, אך אנחנו לא מטורפים' - אמר שר החוץ בפועל בנאום מול עצרת האו"ם וקרא לפלסטינים להגמיש את עמדותיהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ בפועל שלמה בן עמי אמר אמש ששום מנהיג ישראלי בעתיד לא יוכל להתגמש יותר מאהוד ברק בוויתורים למען השלום, ולכן עכשיו הוא הזמן לחתום על הסכם.
 
בנאום רשמי מול עצרת האו"ם אמש (שני), קרא בן עמי לפלסטינים להביא את שיחות השלום אל סיומן המוצלח. "אני קורא לשותפינו הפלסטינים להבין שההיסטוריה הביאה אותנו לרגע האמת". בתדרוך כתבים אמר בן עמי "אנחנו בישורת האחרונה של מאמצים סבוכים ומאוד קשים. אנחנו צריכים להגביר את מאמצינו. כולם עובדים מאוד קשה"
 

'הזמן הוא מצרך חמקמק'

בן עמי אמר שהזמן אוזל ו"עכשיו הוא הזמן להחלטות היסטוריות. הזמן הוא מצרך חמקמק ומתכלה".

בארוחת צהריים מאוחר יותר, אמר בן עמי שהממשלה הישראלית תיאלץ להגיש לכנסת הסכם `פחות ממושלם` מנקודת המבט הישראלית. "אנחנו צריכים להעמיד את האנרגיות שלנו לשירות השלום, ואנחנו צריכים לבוא לבני עמנו ולומר להם, שהבאנו הסכם שהוא לא מושלם. היה לנו חלום של הסכם טוב יותר אך זה מה שהצלחנו להשיג".

בן עמי התייחס בנאומו גם לשאלת זכות השיבה, באומרו כי לישראל אין כל אחריות מוסרית לגורל הפליטים הפלסטינים, וכי ישראל תוכל לקלוט רק מספר "קטן ומאוד מוגבל" של הפליטים. "אנחנו רוצים שלום, אך אנחנו לא מטורפים", אמר בן עמי. "בשבילנו, לקלוט פליטים ללא הגבלה - פירושו התאבדות, התאבדות לאומית". בן עמי הדגיש, שהפליטים הם קורבנות הקונפליקט הישראלי הערבי ולא קורבנות הישראלים. ברגע שתוקם מדינה פלסטינית, אמר בן עמי, יוכלו הפליטים להגיע אליה, אך לא לישראל.
 
 

'לא' לריבונות פלסטינית או מוסלמית על הר הבית

על נאומו של ערפאת שלשום, בו תלה יו"ר הרשות הפלסטינית את האשם בקפאון בתהליך השלום ב`אי הגמישות הישראלית` הגיב בן עמי באומרו, כי אין זה הזמן להאשמות הדדיות.

בן עמי התייחס גם לשאלת הר הבית והמקומות הקדושים בירושלים, אבן הנגף העיקרית במשא ומתן עד כה, באומרו כי "יש כל מיני רעיונות שהוחלפו בנושא הספציפי של הר הבית, נראה איך זה ייגמר". ואולם, בן עמי דחה אפשרות לריבונות פלסטינית או מוסלמית על הר הבית. המקומות הקדושים ליהודים בירושלים הם "לבה של האמונה, הזהות וההיסטוריה היהודית", אמר בן עמי. "ועדיין", המשיך בן עמי, "אנחנו לא תובעים בלעדית את כל המקומות הקדושים". "כפי שאנו לא מפקפקים בכנות הסנטימסטים של אחרים כלפי המקומות הקדושים להם בירושלים, אנו מצפים שאחרים לא יפקפקו בחיבור העמוק של היהודים לירושלים, ולמקומות הקדושים בה - מהם לא ניפרד עוד לעולם".
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by