בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חרם חילוני על מוצרים עם הכשר הבד"צ של אגו"י 
 
 
חדשות  נענע

ארגון ה"קונים החופשיים" קורא לציבור להימנע מרכישת מוצרים בעלי הכשר של הבד"צ של אגודת ישראל, מאחר ומדובר ב"מימון מפלגתי וכל אגורה הולכת ישירות לפורוש"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון "הקונים החופשיים" קורא לציבור החילוני להטיל חרם על מוצרים בעלי אישור כשרות של בד"צ אגודת ישראל.

הארגון, שהוקם על ידי צעירי מרצ, עמותת עם חופשי, קול הרוב הדומם וע.ל.ה חופש, קורא לציבור החילוני לבדוק את חותמת ההכשר שעל המוצרים ולהימנע מרכישת מוצרי בעלי חותמת כשרות של הבד"צ של אגודת ישראל, מאחר ומדובר במימון הציבור את פעולות אגודת ישראל, לטענתם, ואין סיבה לממן פעילות פוליטית של אגודת ישראל כשלמוצרים הללו כבר יש בכל מקרה הכשר של הרבנות הראשית.
 
באתר "חופש" מפרטת הקבוצה את החברות שמוצריהן בן העלות חותמת כשרות בד"צ אגודת ישראל, ובהן: סלטי צבר, טרה, פרי גליל, שימורי דגים "יונה", תבליני "טעם וריח" ומוצרי ניקוי "סנט מוריץ".

ח"כ יוסף פריצקי, מסיעת שינוי, אומר לחדשות נענע כי "בניגוד לרוב הבד"צים, מדובר בבד"צ פוליטי, וכל אגורה שמשלם הצרכן עבור המוצר וההכשר - הולכת לפורוש. כבר פניתי למבקר המדינה בנושא - כי מדובר במימון מפלגתי. אין סיבה שצרכן יתרום לאגודת ישראל כשהוא קונה קוטג` של טרה. מדובר בתרומה למפלגה בלי ידיעתו. אם הוא רוצה לתרום - בבקשה, אבל לא דרך המוצרים אותם הוא רוכש.

"החלום הרטוב שלי" מוסיף פריצקי," הוא שיהיו מוצרים בכשרות רגילה, כשרות הבד"צ, כשרות מהודרת, וכל אחד יבחר את המוצר שהוא רוצה לקנות. אבל לא ייתכן שיצרנים יעמיסו עלויות של כשרות מהודרת על הצרכנים".

יו"ר מרצ, ח"כ יוסי שריד, הביע בתחילה הסתייגות מהקמפיין, אולם מאוחר יודע אמר כי הוא תומך בנושא, מאחר ומדובר במהצע הסברתי ולא בחרם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by